HaberlerKredi Kartınız Varsa Bu Haberi Dikkatli Okuyun!

Kredi Kartınız Varsa Bu Haberi Dikkatli Okuyun!

Eğer internet üzerinde kredi kartlarınızı sık sık kullanıyorsanız, yeni dolandırıcılık yöntemlerine karşı önlemler almanız şart. Peki, yeni nesil dolandırıcılık nasıl işliyor?

Kredi Kartınız Varsa Bu Haberi Dikkatli Okuyun!

Sosyal medyada çok sayıda güvenilir markanın unvanlogo ve benzerikurumsal kimlik bilgileri kullanılarak ve internet siteleri taklit edilerek sahte kampanya kurgularıyla yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmak gerekiyor!

TechInside'ın haberine göre, tüketicilerin bu tür girişimlerden korunmaları için kampanya içeriğini ilgili markanın orijinal ve güvenilir internet sitesinden kontrol etmesi büyük önem taşıyor.

Ünlü markalar üzerinden dolandırıcılık nasıl yapılıyor?

Dolandırıcılığın çalışma prensibi oldukça düşünüldüğünden çok daha basit. Sosyal medya kullanıcılarına, bilindik pek çok markaya ait sahte indirim kuponları veya hediye çekleri kullanımı içeren mesajlarla birlikte ilgili linkler iletiliyor.

Kullanıcılar bu linklere tıklayarak markaların sitelerine birebir benzeyen sahte sitelere yönlendiriliyorlar. İşte bu şekilde kişisel ve finansal bilgileri elde edilmeye çalışılıyor. 

ShiftDelete.Net

SIRADAKİ HABER
}