Sakarya haber: Gana'da su kuyusu açılacak

Sakarya haber: Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, GANA'da açılacak su kuyuları ile yaklaşık 10 bin kişinin su ihtiyacı giderilecek.

Gana'da su kuyusu açılacak

Sakarya'da düzenlenen Sakarya Dağ Bisiklet Şampiyonası'nda Sakarya Büyükşehir Belediyesinin vazife edindiği sosyal ve insani sorumlulukların 2017 yılında hayata geçirilmesinin mutluluğunu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, GANA'da su kuyusu açarak kutlayacak. Ormanpark'ta gerçekleşen su kuyusu tanıtma programına Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar ve SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul katıldı.

'Amacımız dünyayı bu konuya dikkatini çekmek'
Açılış konuşmasını yapan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, '2020 yılına giden yolda Sakaryamızın en önemli spor organizasyonları arasında yer alacak olan şampiyona, bir spor organizasyonunun olmasının da ötesinde insanlık için üretilmiş olan projelerle de dikkat çekmektedir. Her yıl değişik tema ile ülkemize ve dünyaya sosyal sorumluluk anlamında ciddi bir mesaj veren şampiyona, 2017 yılında 'Sağlıklı bir gelecek için pedal çevir' sloganı ile yarışmıştır. 2018 yılında ise temamız 'Temiz bir dünya için pedal çevir' olacak. Sakarya Dağ Bisiklet Şampiyonası vazife edindiği sosyal ve insani sorumlulukların 2017 yılında hayata geçirmeyi başararak bizlere ayrıca gurur ve mutluluk kaynağı oldu. Bu tür şampiyonaların ödül seremonilerinde, kupa törenlerinde şampanya patlatılarak bir seremoni yapılır. Bizim kültür ve anlayışımıza ters bir etkinlik bu. Buna alternatif ne olabilir diye düşününce Afrika'da ki susuzluk ve oradaki sıkıntıya dikkat çekmek amacıyla su kuyusu projesini gerçekleştirmek istedik. Bunu sadece Sakarya'daki şampiyonada değil 2020'deki Dünya Şampiyonası'nda da aynı etkinliği yaparak sadece ülkemizin değil, dünyanın da bu konuya dikkatini çekmesini sağlamak amacımız' dedi.

'Bizim için çok önemli proje'
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul yaptığı açıklamada, 'Böyle bir organizasyonda bir iş adamı olarak biz de kendi firmamız ile bu etkinliğe destek maksatlı sponsorluğumuzun da çok önemli olduğunu paylaşmak istiyorum. Ticari anlamda da, sosyal sorumluluk anlamında da bizim için çok önemli bir proje. İnşallah ilimiz adına ülkemiz için, tüm dünyada böyle bir projenin ses getireceğini düşünüyorum. Hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum' diye konuştu.

Gana’da su kuyusu açılacakEN ÇOK OKUNANLAR

Metro istasyonunun yakınında yangın çıktı, seferler durduruldu

1 Metro istasyonunun yakınında yangın çıktı, seferler durduruldu

Eski İl Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak serbest bırakıldı

2 Eski İl Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak serbest bırakıldı

Sahte altın dolandırıcıları suçüstü yakalandı

3 Sahte altın dolandırıcıları suçüstü yakalandı

Ölüm kavşağında yine kaza

4 Ölüm kavşağında yine kaza

İki arkadaş aynı motosiklette can verdi

5 İki arkadaş aynı motosiklette can verdi

Bilim, sanat ve iş dünyasının kalbi Uşak'ta atacak

6 Bilim, sanat ve iş dünyasının kalbi Uşak'ta atacak

Ak Parti Batman il başkanı Diyadin Uçar'ın istifası istendi

7 Ak Parti Batman il başkanı Diyadin Uçar'ın istifası istendi

Karabük'te orman yangını kısmen kontrol altına alındı

8 Karabük'te orman yangını kısmen kontrol altına alındı

Eski polis memuru kapısı içeriden kilitlenen evde yanarak can verdi

9 Eski polis memuru kapısı içeriden kilitlenen evde yanarak can verdi


SIRADAKİ HABER