Samsun Haber: Canik'e 'Birleşmiş Milletler' teşekkürü

Samsun Haber: Canik Belediyesi tarafından Suriye, Irak ve Afganistan'dan gelen ve ilçede yaşayan yabancı misafirler için yapılan eğitim, istihdam ve entegrasyon çalışmaları, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği de teşekkür etti.

Canik'e 'Birleşmiş Milletler' teşekkürü

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilciliğinden Hüseyin Emir Bengisoy ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) Samsun Temsilciliğinden Kaan Aydıngül, Başkan Osman Genç'i ziyaret etti. Canik Belediyesi Dış İlişkiler Birimi Müdürü Ali Kemal Tural'ın da yer aldığı ziyarette, Başkan Genç, ilçede yaşayan Suriye, Irak ve Afgan vatandaşları için Canik Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları anlatırken, Bengisoy, eğitim, istihdam, topluma entegrasyon, sağlık, gıda alanlarında yapılan çalışmaları övdü.

ZULME SEYİRCİ KALAMAZDIK

Türkiye'nin, dünyanın birçok noktasından gelen savaş mağdurlarına kucak açtığını belirten Başkan Genç, "Bizim medeniyetimiz, bugüne kadar ensar ruhuyla insanlığa hizmet etti. Yaşanan acılara maalesef dünya ülkeleri sessiz kalıyor ve görmezden geliyor. Türkiye bugüne kadar medeniyetimize yakışır şekilde hangi şartta olursa olsun hiçbir zaman zulme seyirci kalmadı ve kalmayacaktır. Tarihten gelen sorumluluğumuzun yanı sıra inancımızın da gereği olarak, bugün de ayrım gözetmeksizin insanlara kapımızı, gönlümüzü açtık" dedi.

ÖNCE SORUNLARI TESPİT EDİLDİ

Canik Belediyesi olarak Suriye, Irak ve Afganistan'dan ilçeye gelen yabancı misafirlerin insan onuruna yaraşır bir şekilde hayatlarına devam etmeleri için çaba harcadıklarını belirten Başkan Genç, "Misafir kardeşlerimiz hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilsin diye büyük bir özveri gösteriyoruz. İlçemizde yaşamlarını devam ettiren misafirlerin sorunlarının saptanması ve demografik yapılarının ortaya çıkması için çalışmalar yaptık. Sahada binlerce mülteciyle yüz yüze görüşerek beklentilerini, sorunlarını, eğitim durumlarını tespit ettik. Oluşturduğumuz sistemle aldığımız bilgiler ışığında misafir kardeşlerimize yardımcı oluyoruz" diye konuştu.

BM TEMSİLCİSİ KUTLADI

Canik Belediyesi tarafından ilçede yabancı misafirler için yapılan çalışmalara hayran kalan Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilciliğinden Hüseyin Emir Bengisoy da, Başkan Genç'i tebrik ederken, yapılan çalışmaları övdü. Bengisoy, "Canik Belediyesi'nin mültecilere yönelik yaptığı çalışmalar diğer belediyelere ve kurumlara örnek olacak nitelikte. Burada gerçekten her alanda yapılan çalışmalar, mülteci kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmış. Canik Belediye Başkanımız Sayın Osman Genç'i bu duyarlılığından dolayı kutluyorum" şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

1 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

2 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

3 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

4 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsun'da tavuk hırsızlığı

5 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Ufuk Budak Almanya'da

6 Ufuk Budak Almanya'da

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

 İlkel ulaşım Meclis'te

8 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

9 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

Gözler Beşir'de

10 Gözler Beşir'de


SIRADAKİ HABER