HaberlerOMÜ 'Ulusal Tiyatro Festivali' başladı

OMÜ 'Ulusal Tiyatro Festivali' başladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tiyatro Topluluğu tarafından 1988 yılından beri araklıksız olarak sürdürülen 'Ulusal Tiyatro Festivali'nin 22.'si bugün başladı.

OMÜ 'Ulusal Tiyatro Festivali' başladı

Güzel Sanatlar FakültesiOMÜ Sahnesi'nde gerçekleştirilen festival, Bafra Devlet Hastanesi Tiyatro Topluluğu'nun 'Lütfen Kızımla Evlenir Misin?' adlı oyunuyla start aldı. 9 gün sürecek festivalde her gün 2 seans olmak üzere 2 tiyatro gösterisi sergilenecek.

Festival hakkında bilgi verenOMÜ Tiyatro Topluluğu Başkanı İbrahim Alıcı, '1988 yılından beri varlığını sürdüren OMÜ Tiyatro Topluluğumuz, bu sene tiyatro festivalinin 22.'sini düzenliyor.

Türkiye'de ara vermeden en uzun süre yapılan festivalin meşalesini taşıyoruz. OMÜ Sağlık, Spor ve Kültür Dairesi Başkanlığı'nın verdiği destekle beraber kendi spor ve dekor odamızda, kostümlerimizi ve dekorlarımızı hazırlayarak tamamıyla öğrenci iaşesi adı altında 9 günlük festivalimizi bugün başlattık. Tiyatro gösterilerimiz, 20 Nisan'dan itibaren öğlen saat 14.00 ve Akşam saat 19'da olmak üzere 2 oyundan oluşacak. Gösteriler sadece öğrencilere değil, halka da açık ve ücretsizdir. Bu sene 10 grup tiyatro gösterisi sergilemek için festivalimize gelecek. Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Nevşehir Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Trabzon Zinos Tiyatrosu, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Kırklareli Üniversitesi, OMÜ Türkçe Öğretmenliği Bölümü, Bafra Devlet Hastanesi Tiyatro Topluluğu ve kendi topluluğumuzun hazırladığı tiyatro gösterileri ile festivalimiz sürecektir' dedi.

20-28 Nisan tarihlerinde sürecek olan tiyatro festivali sadece öğrencilere değil, halka da açık olacak.

SIRADAKİ HABER
}