Gazino Geceleri Selami Şahin'le geri dönüyor

Bir dönem Türkiye ve özellikle İstanbul eğlence hayatının vazgeçilmezi olan gazino eğlencesi şimdi Yeniden Gazino Geceleri turnesiyle tekrar hayat buluyor. Bu kapsamda, ünlü sanatçı Selami Şahin İzmir'de sahne aldı.

Gazino Geceleri Selami Şahin'le geri dönüyor

Yeniden Gazino Geceleri turnesinin dördüncü durağı İzmir oldu. KüçükÇiftlik Park Gazinosu'nun organize ettiği gecede sahneyi, Balkan müziğinin divası Suzan Kardeş ve Arabesk müziğin unutulmaz isimlerinden biri olan Selami Şahin paylaştı.

Açılışı 45'likleri modernize eden Anason Orkestrası yaparken, ardından Suzan Kardeş sahneye çıktı. Kardeş, söylediği şarkılarla konuklarına coşku dolu dakikalar yaşattı. Gecenin ilerleyen saatlerinde 50 yıllık müzik kariyeriyle tanınan usta sanatçı Selami Şahin çıktı. Şahin, 50 yıl boyunca yaptığı birbirinden eşsiz eserlerini İzmirli hayranları için söyledi. Yüzlerce İzmirlinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda eski gazino kültürü yaşatıldı. Konser öncesi demeç veren ünlü sanatçı Selami Şahin, Yeniden Gazino Geceleri projesi hakkında, 'Tabi ki çok bambaşkaydı. Yeniden Gazino Geceleri'ne çıktığım zaman o eski günleri yaşıyorum, hissediyorum. Gerçekten çok güzel bir proje, eski anıları, eski günleri yaşamak, O günler başkaydı. Ben çok heyecan duyuyorum ve mutluyum. Şuanda ilk kez sahneye çıkar gibi bir heyecan var çünkü, yaşadığım o anlar geliyor aklıma. Gerçekten KüçükÇiftlik Park Gazinosunun bu projesi çok güzel'' diye konuştu.

Eski gazino kültüründen bahseden Selami Şahin, 'Şimdi o zamanlar kadroya bir bakıyorsun assolisti, solisti, dansözü, komedyeni ve haftanın her günü bir ay iki ay çalışıyorduk. Sunucusu haftanın iki günü Çarşamba kadınlar matinesi Pazar umumi açık bir matine oluyordu yani farklıydı. Gelen müşterilerde, olaylar çok farklıydı. Şimdi çıkınca sahneye heyecanlanıyorum, sanki o günlere dönmüş gibi hissediyorum ve bunu çok insanlar özlemiş o günleri, o yaşananları gerçekten öyle'' dedi.

Ünlü olmadan önce yaşadıklarını anlatan Selami Şahin, şunları söyledi:

'Yani benim hayatım roman, gerçekten köyümüzde hâlâ ilkokul var. Anne-baba rahmetli çok fakirdi onların rızasını aldım 14 yaşını daha bitirmeden onlara veda edişim ayrılışım köyden hiç unutmuyorum. Ve İstanbul'a tabi ki geldim. Çalıştım, uğraştım, yürüyecek yolumu, arkadaşımı seçtim. Okuldan önce anne baba terbiyesi çok önemli. 17 yaşına girerken ünlendim. Tam 50 yıl oldu köyümüzde hâlâ ilkokul var. Ben notalı kitapların yardımıyla kendi kendime öğrendim ilkokul mezunuyum Türkçeyi de ilkokula giderken 7-8 yaşlarında öğrendim. Annem Mısırlıydı rahmetli, hiç Türkçe bilmezdi.'EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı


SIRADAKİ HABER