Samsun Haber: Samsunlu çiftten 67 yıllık evliliğin sırrı

Samsun Haber: Samsun'un Çarşamba ilçesinde 85 yaşındaki Yunus ile 84 yaşındaki Nadire Aygün çifti, 67 yıllık evliliklerinin sırrını açıkladı.

Samsunlu çiftten 67 yıllık evliliğin sırrı

Aynı mahallede büyüyen, 1950'de yaptıkları evlilikten üç evlatları olan Aygün çifti, çocukları evlenip ayrı bir hayat kurduktan sonra baş başa kaldı. Yaşamlarını birbirlerinin yükünü alarak sürdüren çift, günlerini bahçe işiyle uğraşarak geçiriyor.

HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL

Emekli olduktan sonra zamanının büyük kısmını evlerinin önündeki bahçede fidan yetiştirerek geçirdiğini anlatan Aygün, "Eşimle hep yardımlaşarak geçiniyoruz. Çocuklarımız gelip gidiyor." dedi. Uzun evliliklerinin sırrını "sevgi ve hoşgörü" olarak açıklayan Aygün, "Eşler birbirlerini sever, iyi geçinir, birbirlerini üzmeden, kırmadan yaşarlarsa ömürleri uzarmış. Uzmanlarımız söylüyor bunu. Gençlerimiz, duyun bunları." ifadelerini kullandı. Aygün, ev işlerinde eşine yardım ettiğini, hayatın paylaşarak güzelleştiğini vurguladı.

Eskiden eğitimin bugünkü gibi yaygın olmadığına işaret eden Aygün, şunları kaydetti:

"Şimdi eğitim daha güzel. Teknoloji gençlerimizin elinde. Her şeyi öğrenebiliyorlar. Bu nedenle daha olgun olmalarını istiyorum. Gençliklerini değerlendirsinler. Tatlı tatlı yaşamak, iyi yaşamak, huzurlu olmak lazım. Hanımı yanlışlık yapmış, bir şeyler olmuş... Hanımla ben de ara ara ters düşüyoruz. Sabahtan birbirimize azıcık darılıyoruz, öğleye kadar. Öğlen ne yiyeceğiz, birlikte onu hazırlıyoruz. Akşam da birlikte yatıyoruz. Karı koca arasına şeytan bile girememiş. Gençlerin de böyle olmasını istiyoruz."

İNSANLAR MUTLU DEĞİL

Nadire Aygün de eşiyle çok mutlu bir hayat sürdüğünü, bugüne kadar birbirlerini üzmediklerini dile getirdi. Bugün gençlerin birbirlerinin sözünü dinlemediğini belirten Aygün, "Eskiden fakirlik vardı, çok çalışırdık. Şimdi ise her şey bol ancak insanlar mutlu değil. Bizim zamanımızda zorluklara rağmen o hayatı sürdürdük, çoluğu çocuğu büyüttük, evlendirdik. Şimdiye kadar kimseye muhtaç olmadık. Allah bundan sonra da nasip etmesin." diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

2 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

3 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

4 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

Meteoroloji tarih verdi! Sağanak yağış geliyor

5 Meteoroloji tarih verdi! Sağanak yağış geliyor

12. Adam görevde

6 12. Adam görevde

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

7 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

Uyuşturucu satıcısı takip sonucu yakalandı

8 Uyuşturucu satıcısı takip sonucu yakalandı

Akın ailesinin acı günü

9 Akın ailesinin acı günü

Kerimcan Durmaz konseri karıştı

10 Kerimcan Durmaz konseri karıştı


SIRADAKİ HABER