HaberlerFatsa Devlet Hastanesi 350 yataklı oluyor

Fatsa Devlet Hastanesi 350 yataklı oluyor

Ordu'nun Fatsa İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Nurdoğan Karadağlıoğlu, 'Sağlık hizmetlerimizi en iyi ve kaliteli bir şekilde devam ettiriyoruz. Hastanede doluluk oranımız yüzde 90'ların üzerinde yer alıyor' dedi.

Fatsa Devlet Hastanesi 350 yataklı oluyor

Yeni hastanenin bölgeye yakışır bir devlet hastanesi olduğunu bildiren Başhekim Dr. Nurdoğan Karadağlıoğlu, 'Devlet hastanemizin açılışını 14 Mart Tıp Bayramı'nda açılışını gerçekleştirdik. 80 polikliniğimiz var. 10 ünitelilik diş polikliniğimiz ve 11 diş doktorumuz var. Cihazlarımız yeni ve tıbbın modern bir şekilde hizmetiFatsa Devlet Hastanemizde veriliyor. Hastalarımızın yoğun bir teveccühü var. Günlük 3 bine yakın hasta tedaviye geliyor. Her branşta hekimimiz var. B grubu bir hastane olduğumuz için standartlarına göre doktorları da mevcut. Hekim sayımız artıkça hizmet kalitemiz de artacaktır. Acil servisimiz gerçekten çok iyi ve her geçen gün daha iyi bir acil hizmeti vereceğiz. Günde 600'e yakın hastamız acile gelerek tedavi oluyor. Hastalarımıza yeşil, sarı ve kırmızı alan olarak 3 ayrı şekilde bakılıyor. Yeşil alandaki hastalarımızın sayısı 400'e yakın oluyor. Bu hastalarımız ayakta tedavi edilen hastalarımızdır. Sarı alan olarak dediğimiz yerde ise hastalar orta şiddetli hastalarımız oluyor. Bu hastalarımız ameliyathanede ameliyata alınıyor ya da servise yatırılıp yatırılmadan önce tetkiklerin yapıldığı hastalardır. Kırmızı alan dediğimiz alan ise trafik kazaları, kalp krizi gibi gelen hastalara müdahale ettiğimiz yerler oluyor. Uygulama devam ediyor. Düzenimizi kurduk ve sistemli bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz' diye konuştu.

Doğum servisinde çalışmaların sürdüğünü anlatan Karadağlıoğlu, 'Doğumlar gerçekleşmeye başladı. Sezaryen ve normal doğumlarımız başladı. Bazı branşlarda Ünye Devlet Hastanesi ile ortaklaşa çalışıyoruz. Hastalarımızsın icap durumuna göre yönlendirmeleri yapıyoruz. 1 Mayıs tarihinden sonra yeni doğan servisimizi de açacağız ve çocuk servisinde ayıracağız. Hizmetlerimiz en iyi ve kaliteli bir şekilde devam ediyor. Doluluk oranımız yüzde 90'ların üzerinde yer alıyor. Fakat daha açacağımız servislerimiz var. Hedefimiz yatak kapasitemizi 350'ye çıkarmaktır. 250 yatakla hizmet veriyoruz şuan için' şeklinde konuştu.

SEZGİN MÜDÜR YARDIMCISI OLDU

Öte yandan, Fatsa Devlet Hastanesi Müdür Yardımcılığı görevine İsmail Sezgin atandı. Daha önce Fatsa Devlet Hastanesi'nin laboratuvar kısmında çalıştığını ve bundan sonra müdür yardımcısı olarak görevini devam ettireceğini belirten İsmail Sezgin, 'Müdür yardımcısı olarak hastanemizde göreve başladım. Otelcilik hizmeti, güvenliği, temizliği, poliklinik hizmetleri, yemek yeme saatleri, refakatçi saatlerini giriş ve çıkışları, bahçe düzeni gibi birçok alana kendi birimimizde bakıyorum. Hastanemizin için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah yüzümüzün akıyla bu görevi sündürmeye devam edeceğiz' açıklamasını yaptı.

SIRADAKİ HABER
}