O tasarıya şiddetle karşıyız

Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri Nazmi Irgat, taşeron işçi düzenlemesinde konfederasyonların görüşlerinin alınmadığını belirterek, ''Şu anda meclis komisyonunda bekleyen tasarıya şiddetle karşı çıkıyoruz' dedi

O tasarıya şiddetle karşıyız

Türk-İş Konfederasyonu, Samsun'da 2 gün sürecek olan çalışma hayatı sorunlarını ve yeni gelişmeler ile ilgili Genel İş Sağlığı Güvenliği ve Eğitim Semineri düzenledi. Seminerlerin ilk gününde Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri Nazmi Irgat, çalışma hayatı ve yeni düzenlemelerle ilgili üyelere bilgi verdi. Seminerin ardından Irgat, Türk-İş Samsun Temsilcisi Nakif Yılmaz ve diğer şube başkanlarıyla basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

1 MAYIS'TA ALANLARDAYIZ
Özel İstihdam Büroları ile ilgili düzenlemenin Meclis komisyonunda beklediğini ifade eden Irgat, ''Şu anda ne işçi ne memur olan, sadece özel sözleşmeli bir statü ortaya çıkarılmaya çalışıyor. Biz buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Henüz daha yasa haline gelmemiş, seçim öncesi söz verilmiş 720 bin taşeronun kadrosuna alınması beklentimiz vardı. İnsanların hak kaybına uğrayıp düşük ücretle çalışılması benimseniyor. Bütün yaptırımların, işçilere güvencesiz esneklik getirerek hak kayıplarına uğrayacaklarını biliyoruz. Tasarı görüşmeleri esnasında bizim hiç görüşümüz alınmadı. Hazırladıktan sonra alındı ama kayda değer bir düzeltme yapılmadı. Asıl yanlışlık da orada oldu zaten. Çalışanları, dar gelirleri temsil eden bizim görüşümüz alınsaydı bu yanlışlıklar olmazdı. Biz her şeye rağmen diyalog kapısını kapatmadık. Sorunlarımızı dile getirmek için 1 Mayıs'ta merkez Çanakkale olmak üzere 81 ilde taleplerimizi dile getireceğiz'' dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Motosikletten düşen çocuk öldü

1 Motosikletten düşen çocuk öldü

Başkentte korkutan yangın

2 Başkent'te korkutan yangın

Sakaryada 200 polisle Huzur operasyonu gerçekleşti

3 Sakarya'da 200 polisle 'Huzur' operasyonu gerçekleşti

Ataşehirde yakıt kavgası kanlı bitti 2 yaralı

4 Ataşehir'de 'yakıt' kavgası kanlı bitti: 2 yaralı

3 kişiyi yaralayan şahsın evinde yangın çıktı

5 3 kişiyi yaralayan şahsın evinde yangın çıktı

Otomobil traktör römorkuna çarptı 2 ölü

6 Otomobil traktör römorkuna çarptı: 2 ölü

Otomobil trafik ışıklarına çarptı 1i ağır 2 yaralı

7 Otomobil trafik ışıklarına çarptı: 1'i ağır 2 yaralı

Adanada otomobil sürüye daldı 30 hayvan telef oldu

8 Adana'da otomobil sürüye daldı: 30 hayvan telef oldu


SIRADAKİ HABER