O tasarıya şiddetle karşıyız

Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri Nazmi Irgat, taşeron işçi düzenlemesinde konfederasyonların görüşlerinin alınmadığını belirterek, ''Şu anda meclis komisyonunda bekleyen tasarıya şiddetle karşı çıkıyoruz' dedi

O tasarıya şiddetle karşıyız

Türk-İş Konfederasyonu, Samsun'da 2 gün sürecek olan çalışma hayatı sorunlarını ve yeni gelişmeler ile ilgili Genel İş Sağlığı Güvenliği ve Eğitim Semineri düzenledi. Seminerlerin ilk gününde Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri Nazmi Irgat, çalışma hayatı ve yeni düzenlemelerle ilgili üyelere bilgi verdi. Seminerin ardından Irgat, Türk-İş Samsun Temsilcisi Nakif Yılmaz ve diğer şube başkanlarıyla basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

1 MAYIS'TA ALANLARDAYIZ
Özel İstihdam Büroları ile ilgili düzenlemenin Meclis komisyonunda beklediğini ifade eden Irgat, ''Şu anda ne işçi ne memur olan, sadece özel sözleşmeli bir statü ortaya çıkarılmaya çalışıyor. Biz buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Henüz daha yasa haline gelmemiş, seçim öncesi söz verilmiş 720 bin taşeronun kadrosuna alınması beklentimiz vardı. İnsanların hak kaybına uğrayıp düşük ücretle çalışılması benimseniyor. Bütün yaptırımların, işçilere güvencesiz esneklik getirerek hak kayıplarına uğrayacaklarını biliyoruz. Tasarı görüşmeleri esnasında bizim hiç görüşümüz alınmadı. Hazırladıktan sonra alındı ama kayda değer bir düzeltme yapılmadı. Asıl yanlışlık da orada oldu zaten. Çalışanları, dar gelirleri temsil eden bizim görüşümüz alınsaydı bu yanlışlıklar olmazdı. Biz her şeye rağmen diyalog kapısını kapatmadık. Sorunlarımızı dile getirmek için 1 Mayıs'ta merkez Çanakkale olmak üzere 81 ilde taleplerimizi dile getireceğiz'' dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor karayoluyla gitti

1 Samsunspor karayoluyla gitti

Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor'da kaybetme lüksü yok

3 Samsunspor'da kaybetme lüksü yok

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

4 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

İki tarafı da düşünmeli

5 İki tarafı da düşünmeli

Samsun'da zihinsel engelli vatandaş darp edildi!

6 Samsun'da zihinsel engelli vatandaş darp edildi!

İstanbul Atakum'u konuşuyor

7 İstanbul Atakum'u konuşuyor

Hak ettikleri dersi yargı verdi

8 Hak ettikleri dersi yargı verdi

Samsun Valisi Kaymak: 'İstanbul'da, Samsun potansiyeli var'

9 Samsun Valisi Kaymak: 'İstanbul'da, Samsun potansiyeli var'

Otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

10 Otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER