Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

O tasarıya şiddetle karşıyız

Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri Nazmi Irgat, taşeron işçi düzenlemesinde konfederasyonların görüşlerinin alınmadığını belirterek, ''Şu anda meclis komisyonunda bekleyen tasarıya şiddetle karşı çıkıyoruz' dedi

O tasarıya şiddetle karşıyız

Türk-İş Konfederasyonu, Samsun'da 2 gün sürecek olan çalışma hayatı sorunlarını ve yeni gelişmeler ile ilgili Genel İş Sağlığı Güvenliği ve Eğitim Semineri düzenledi. Seminerlerin ilk gününde Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri Nazmi Irgat, çalışma hayatı ve yeni düzenlemelerle ilgili üyelere bilgi verdi. Seminerin ardından Irgat, Türk-İş Samsun Temsilcisi Nakif Yılmaz ve diğer şube başkanlarıyla basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

1 MAYIS'TA ALANLARDAYIZ
Özel İstihdam Büroları ile ilgili düzenlemenin Meclis komisyonunda beklediğini ifade eden Irgat, ''Şu anda ne işçi ne memur olan, sadece özel sözleşmeli bir statü ortaya çıkarılmaya çalışıyor. Biz buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Henüz daha yasa haline gelmemiş, seçim öncesi söz verilmiş 720 bin taşeronun kadrosuna alınması beklentimiz vardı. İnsanların hak kaybına uğrayıp düşük ücretle çalışılması benimseniyor. Bütün yaptırımların, işçilere güvencesiz esneklik getirerek hak kayıplarına uğrayacaklarını biliyoruz. Tasarı görüşmeleri esnasında bizim hiç görüşümüz alınmadı. Hazırladıktan sonra alındı ama kayda değer bir düzeltme yapılmadı. Asıl yanlışlık da orada oldu zaten. Çalışanları, dar gelirleri temsil eden bizim görüşümüz alınsaydı bu yanlışlıklar olmazdı. Biz her şeye rağmen diyalog kapısını kapatmadık. Sorunlarımızı dile getirmek için 1 Mayıs'ta merkez Çanakkale olmak üzere 81 ilde taleplerimizi dile getireceğiz'' dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

2 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Mesaiye devam

4 Mesaiye devam

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

5 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Nerede hareket

6 Nerede hareket...

Şehzadelerden anlamlı kampanya

7 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

8 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

9 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Bafra hocalarını unutmadı

10 Bafra hocalarını unutmadı


SIRADAKİ HABER