HaberlerTüm dünya konuşuyordu: Çakır'ın notu belli oldu

Tüm dünya konuşuyordu: Çakır'ın notu belli oldu

Bayern Münih ile Atletico Madrid arasında oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final ikinci maçında düdük çalan ve verdiği kararlarla özellikle Almanlar tarafından eleştirilen Cüneyt Çakır'ın notu belli oldu.

Tüm dünya konuşuyordu: Çakır'ın notu belli oldu

Bayern Münih ile Atletico Madrid arasında oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final ikinci maçında düdük çalan ve verdiği kararlarla özellikle Almanlar tarafından eleştirilenCüneyt Çakır’ın notu belli oldu. Maçın Fransız Gözlemcisi Bertrand Layec ‘Çok beğenilen performans’ anlamına gelen 8.5’luk notu Cüneyt Çakır’a verdi.

Gözlemci Layec'in Cüneyt Çakır'a 'çok beğenilen performans' anlamına gelen8.4 puan verdiği, ayrıca Atletico Madrid lehine verilen çok kritik pozisyondaki penaltı kararının doğru olmasından dolayı +1 puan bonus vererek 8.5 puana yükselttiği öğrenildi.

Fransız gözlemcinin, Bayern Münih cephesinin en çok itiraz ettiği pozisyonlar olan Grizmann'ın golü ve Fernando Torres'e verilen penaltıda doğru kararlar verdiğini Cüneyt Çakır'a bizzat ifade edip, kutladığı kaydedildi.

Cüneyt Çakır'ın en çok tartışılan kararları şu şekilde:

Maçın 54. dakikasında Torres’in ara pasında hızlı bir şekilde kaleciyle karşı karşıya kalan Griezmann, topu filelere gönderdi. Torres’in attığı ara pasında ofsayt olduğu itirazı yapılırken, birçok otoriteye göre ve kamera görüntülerine göre pozisyonda ofsayt olmadığı anlaşıldı.

Maçın 83. Dakikasında ise bu sefer Atletico Madrid lehine penaltı veren Çakır, en çok tartışılan karara imza atmış oldu. Torres ceza sahasına girecekken Münihli Martinez’in arkadan yaptığı hareketi faul olarak nitelendiren ve penaltı noktasını gösteren Çakır’a, pozisyonun ceza sahasında olmadığı itirazları yapıldı. Torres penaltıyı kaçırdı fakat maç sonunda yaptığı açıklamada, pozisyon kesinlikle penaltı değildi dedi. Kamera görüntülerinde de pozisyonun dışarıda olduğu net şekilde belli olurken, arkadan yapılan hareketin devamında Torres’in ceza sahası içine düştüğü görülüyor.

Bayern Münih Başkanı tarafından yapılan açıklamada ise, ‘Hakem tarafından aldatıldığımızı düşünüyoruz.’ Denildi. Birçok otoriteye göre Çakır penaltı pozisyonunda hata yapsa da, maçın genelinde güzel bir performans ortaya koydu.

Tüm dünya Cüneyt Çakır'ı konuşuyor!

SIRADAKİ HABER
}