Profesörlerden Samsun 'Çarşamba Tarihi'

Çarşamba Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında 'Beylik Merkezi Orduköy' kitabının yazarı olan profesörler tarafından Çarşamba tarihi anlatıldı.

Profesörlerden Samsun 'Çarşamba Tarihi'

Çarşamba Belediyesi Ali Fuat Başgil Kültür Etkinlikleri kapsamında bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı devam ediyor. Fuarın 7. günü söyleşi konukları “Samsun Çarşamba’da Beylik Merkezi Orduköy” kitabının yazarlarından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Cevdet Yılmaz, Prof. Dr. Nedim İpek, Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu ve Prof. Dr İbrahim Zeybek oldu.

BAŞKAN DÜNDAR'DAN TEŞEKKÜR

Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi programının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba tarihine ışık tutan çalışmaları nedeniyle hocalara teşekkür etti. Katılımcılara seslenen Başkan Dündar, “Bugün burada konuşacağımız konular; bizim geçmişimizi, tarihimizi, Çarşambamızı ve ecdadımızın 6 - 7 asır öncesi anlatan konular olduğu kadar, sizlerin bugünü ve geleceği için de çok önemli ve değerli konular olduğunu düşünüyorum. Hocalarımız sağolsunlar bu çalışmayı yaptılar ve bu eseri ortaya koydular. Çarşamba 14 ve 15. asırda Beylik Merkezi olarak tarihte yerini almış önemli bir yerleşim merkezidir. Türkiye’nin ibadete açık en eski ahşap camii ilçemizdedir. Hocalarımız ilçemiz için hazırladıkları tarih kitaplarında Çarşamba’nın bu yönünü ön plana çıkardılar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Son prova Samsunspor'un

1 Son prova Samsunspor'un

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

2 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

3 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

5 Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

Onlar da izledi

6 Onlar da izledi

Canberk tribünde

7 Canberk tribünde

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

8 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Samsunspor'da Gökay bugüne kaldı

9 Samsunspor'da Gökay bugüne kaldı

20 Ocak anısına Piazza'ya

10 20 Ocak anısına Piazza'ya


SIRADAKİ HABER