Profesörlerden Samsun 'Çarşamba Tarihi'

Çarşamba Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında 'Beylik Merkezi Orduköy' kitabının yazarı olan profesörler tarafından Çarşamba tarihi anlatıldı.

Profesörlerden Samsun 'Çarşamba Tarihi'

Çarşamba Belediyesi Ali Fuat Başgil Kültür Etkinlikleri kapsamında bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı devam ediyor. Fuarın 7. günü söyleşi konukları “Samsun Çarşamba’da Beylik Merkezi Orduköy” kitabının yazarlarından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Cevdet Yılmaz, Prof. Dr. Nedim İpek, Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu ve Prof. Dr İbrahim Zeybek oldu.

BAŞKAN DÜNDAR'DAN TEŞEKKÜR

Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi programının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba tarihine ışık tutan çalışmaları nedeniyle hocalara teşekkür etti. Katılımcılara seslenen Başkan Dündar, “Bugün burada konuşacağımız konular; bizim geçmişimizi, tarihimizi, Çarşambamızı ve ecdadımızın 6 - 7 asır öncesi anlatan konular olduğu kadar, sizlerin bugünü ve geleceği için de çok önemli ve değerli konular olduğunu düşünüyorum. Hocalarımız sağolsunlar bu çalışmayı yaptılar ve bu eseri ortaya koydular. Çarşamba 14 ve 15. asırda Beylik Merkezi olarak tarihte yerini almış önemli bir yerleşim merkezidir. Türkiye’nin ibadete açık en eski ahşap camii ilçemizdedir. Hocalarımız ilçemiz için hazırladıkları tarih kitaplarında Çarşamba’nın bu yönünü ön plana çıkardılar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

1 Samsun'da bankalar bu paranın peşinde

Samsunspor'da maaş krizi

2 Samsunspor'da maaş krizi

Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

3 Oktay Kaynarca'dan ayrılık mesajı

Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

4 Başkan Yılmaz: 'Hesabım ele geçirilerek ahlaksızca paylaşımlarda bulunulmuştur'

Sahilde kadın cesedi bulundu

5 Sahilde kadın cesedi bulundu

Sokak ortasında tecavüz dehşeti!

6 Sokak ortasında tecavüz dehşeti!

Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

7 Samsun'da Cumhuriyet coşkusu

'Bu saatten sonra'

8 'Bu saatten sonra...'

Bakan Demircan Samsun'da

9 Bakan Demircan Samsun'da

Samsunspor erken gitti

10 Samsunspor erken gitti


SIRADAKİ HABER