Profesörlerden Samsun 'Çarşamba Tarihi'

Çarşamba Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında 'Beylik Merkezi Orduköy' kitabının yazarı olan profesörler tarafından Çarşamba tarihi anlatıldı.

Profesörlerden Samsun 'Çarşamba Tarihi'

Çarşamba Belediyesi Ali Fuat Başgil Kültür Etkinlikleri kapsamında bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı devam ediyor. Fuarın 7. günü söyleşi konukları “Samsun Çarşamba’da Beylik Merkezi Orduköy” kitabının yazarlarından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Cevdet Yılmaz, Prof. Dr. Nedim İpek, Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu ve Prof. Dr İbrahim Zeybek oldu.

BAŞKAN DÜNDAR'DAN TEŞEKKÜR

Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi programının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba tarihine ışık tutan çalışmaları nedeniyle hocalara teşekkür etti. Katılımcılara seslenen Başkan Dündar, “Bugün burada konuşacağımız konular; bizim geçmişimizi, tarihimizi, Çarşambamızı ve ecdadımızın 6 - 7 asır öncesi anlatan konular olduğu kadar, sizlerin bugünü ve geleceği için de çok önemli ve değerli konular olduğunu düşünüyorum. Hocalarımız sağolsunlar bu çalışmayı yaptılar ve bu eseri ortaya koydular. Çarşamba 14 ve 15. asırda Beylik Merkezi olarak tarihte yerini almış önemli bir yerleşim merkezidir. Türkiye’nin ibadete açık en eski ahşap camii ilçemizdedir. Hocalarımız ilçemiz için hazırladıkları tarih kitaplarında Çarşamba’nın bu yönünü ön plana çıkardılar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

4 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

6 Yaşlı adam evinde ölü bulundu

Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu

7 Park halindeki otomobil alevlere teslim oldu


SIRADAKİ HABER