HaberlerGalip Öztürk: Verilmeyecek hesabım yok

Galip Öztürk: Verilmeyecek hesabım yok

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, cevap veremeyeceği hiçbir soru bulunmadığını belirterek, 'En büyük üzüntüm, kendi ülkemde büyük haksızlıklara uğradım. 'Bunda da bir hayır vardır' deyip, sabırla ve metanetle yargının vereceği kararı bekliyorum' dedi

Galip Öztürk: Verilmeyecek hesabım yok

Gürcistan'ın Batum kentinde Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk'e ait İn Tourist oteldeki akşam yemeğinde bir araya gelen Samsunlu gazeteciler, Öztürk'e merak edilenleri sordu. Bütün sorulara açık yüreklilikle cevap veren Öztürk, "Benim saklayacağim ya da cevap veremeyeceğim hiç bir soru olamaz. En büyük üzüntüm kendi ülkemde büyük haksızlıklara uğradım. 'Bunda da bir hayır vardır' deyip sabırla ve metanetle yargının vereceği kararı bekliyorum" dedi.

ERDOĞAN GÜÇLÜ BİR LİDER
Paralel yapının alt kademesinde kandırılan insanlarla asla bir sorununun olmadığını, asıl meselenin üste olduğunu dile getiren Öztürk, "Şükürler olsun ki ülkemizde her konuda dik duran bir Cumhurbaşkanımız var. Kendisini her konuda çok başarılı buluyorum. Eğer 17-25 Aralık döneminde o olmasaydı ülkemiz bir 100 yıl geri gideceği gibi, bir çok masum insanın da canı yanacaktı. Zamanında müdahaleyle ülkemiz adına büyük bir felaket engellenmiş oldu" diye konuştu.

200 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Samsun'a ve ülkesine yatırım yapmaktan büyük bir haz duyduğunu ve bundan sonra da hem Türkiye'de hem de yurt dışında yatırımlarının devam edeceğini belirten Öztürk, "Ben iş yapmayı seven bir insanım. Hayatım büyük mücadelelerle geçti. Şu anda Batum'a 200 milyon dolarlık yatırım yapıyoruz ve büyük bir kısmı bu sene bitecek. Burada hem istihdam sağlıyoruz hem de Samsunlu firmalara ihracaat yapma imkanı veriyoruz" dedi.

SAMSUN MEDYASI ÇOK GÜÇLÜ
Medyayı çok önemsediğini dile getiren Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı:'Buraya kadar gelip şahsımı ziyaret etmenizden büyük bir mutluluk duydum. Samsun yerel medyası bana her zaman sahip çıktı. Bundan dolayı sizlere müteşekkirim. Yerel medyayı buradan sürekli takip ediyorum. Şehrimizin gerçekten de çok güçlü bir medyası var. Bu da beni mutlu ediyor. Tek isteğim, insanları yargılamadan ve tek taraflı habercilik yapılmaması. Hepinize teşekkür ediyorum."

ASLA PİŞMAN DEĞİLİM

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, Samsunspor ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öztürk, "Samsunspor'un maçlarını radyodan dinleyerek büyüdüm. Söylemek istediğim bu takıma aşık bir insanım. Samsunspor'a da bu zamana kadar önemli katkılar yaptığıma inanıyorum. Bu desteğimden dolayı da asla pişman değilim. Ancak zaman zaman Samsunspor ile ilgili haksız ithamlara maruz kaldığımı düşünüyorum. Yine de her şey helal olsun. Samsunspor'un tek kurtuluşu şehrin topyekün sahip çıkmasından geçiyor" dedi.

 

Avni DEMİR

SIRADAKİ HABER
}