İlkadım Belediyesi yaz spor okullarına görkemli açılış

İlkadım Belediyesi Yaz Spor Okulları, görkemli bir törenle açıldı.

İlkadım Belediyesi yaz spor okullarına görkemli açılış

İlkadım Belediyesi Yaz Spor Okulları açılışı ve dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi için İlkadım Belediyesi Mete Adanır Kapalı Spor Salonu’nda görkemli bir açılış töreni düzenlendi.

Yaz Spor Okullarının açılışına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Çınkıl, belediye birim müdürleri, spor eğitmenleri veliler ve sporcular katıldı. Sporcular futbol, basketbol, voleybol, badminton, kick boks ve boks, judo, atletizm, halter, masa tenisi, güreş, satranç, halk oyunları ve tekvando branşları olmak üzere toplam 14 branşta 4 bin öğrenci yaklaşık 3 ay eğitim görecek.

Uzman antrenörler eşliğinde değişik yaş gruplarına göre belirlenen kategoriler ile eğitim alacaklar öğrenciler, geleceğin yıldızı olmak için kıyasıya yarışacaklar.

Öte yandan geçen sene içerisindeki sportif faaliyetlerde başarı gösteren 55 sporcu da düzenlenen törenle ödüllerini ve hediyelerini aldı.

“SPORA VE SPORCUYA HER ZAMAN DESTEK VEREN BELEDİYEYİZ”

Spora ve sporcuya çok önem verdiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bugün spora ve sporcuya destek veren çok önemli bir belediyeyiz. Bu tesisi 2 sene önce geleceğimizin teminatı gençlere yeni imkanlar sunmak için yapmıştık. Şu anda görüyoruz ki iyi ki böyle bir tesis yapmışız. Çünkü binlerce sporcumuz buralardan istifade ediyorlar. Bu sene de Türkiye’nin en büyük gençlik merkezinin temelini attık. Açılışını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda gerçekleştireceğiz. Bu tesisler hem sağlık hem de spor faaliyetleri için çok önemli. Uluslararası alanlarda başarı elde etmek adına spor alt yapısına çok büyük önem vermekteyiz. Ben özellikle salon sporlarını çok önemseyen bir belediye başkanıyım. Benim de masa tenisi dalında sporcu, hakem ve antrenörlüğüm var. Sporu seviyorum ve onun için spor noktasında hiçbir yatırımdan geri durmuyoruz. Geçen yıl 3 tane halı saha yaptık. Bu yıl da 7 tane ihale gerçekleştirdik. Toplamda 2 yılda 10 halı saha yapmış olacağız. Burada geçtiğimiz senenin 3 aylık süre içerisinde uluslararası ve ulusal şampiyonalarda 55 tane madalya almışız. Bu çok önemli bir başarıdır. Bugün hem bu madalya alanları tebrik edeceğiz hem de yaz spor okullarının startını vereceğiz. Bu sene de Yaz Spor Okullarına katılan sporcularında başarı elde edeceğine inanıyorum. Ödül alan sporcuları kutluyorum. Bu sene ders alacak öğrencilere de turnuvalarda başarılar diliyorum” dedi.

Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

3 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

4 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

5 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

6 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

7 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

8 Ağır ceza geliyor

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

9 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar


SIRADAKİ HABER