Samsun OMÜ Fen Edebiyat'ta mezuniyet coşkusu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi mezuniyet törenine bazı mezun öğrenciler çocuklarıyla katılırken bazıları ise ilginç dövizler taşıdı.

Samsun OMÜ Fen Edebiyat'ta mezuniyet coşkusu

OMÜ Fen-Edebiyat Fakültesi 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı. OMÜ Halı Saha’da gerçekleşen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Menan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Gümüş, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tapramaz, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Arkeoloji, biyoloji, coğrafya, felsefe, fizik, istatistik, kimya, matematik, psikoloji, sanat tarihi, sosyoloji, tarih, Türk dili ve edebiyat olmak üzere toplam 13 bölümden 900 civarında öğrenci mezun oldu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Tapramaz, “Fen-Edebiyat Fakültesi, üniversitemizin en köklü fakültelerinden birisidir. 1975 yılında Fen ve Mühendislik Fakültesi adıyla 6 bölümle eğitime başlayan fakültemiz artık 13 bölümle eğitimini sürdürmektedir. Fakültemize 4 bin 500 öğrenci kayıtlıdır ve biz bugün 900 civarında öğrencimizi mezun etmekteyiz. Sevgili öğrencilerimiz eğitiminiz süresince sizleri zorlamış olabiliriz. Bu sizin daha iyi yetişmeniz içindir. Unutmayın gelecek artık sizlerindir” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mennan ise ailelere ve öğrencilere dönük yaptığı konuşmasında onlara seslenirken, “Sevgili aileler, en kıymetli varlıklarınızı OMÜ’ye güvenerek teslim ettiğiniz ve onların Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun olmasını sağladığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Sevgili öğrencilerimiz, asıl hayatınız bundan sonra başlıyor. OMÜ’den mezun olmanın gururunu her zaman hissedin ve çok çalışmaktan hiç bir zaman yılmayın. Hepinizin kaderi ve yolu açık olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Fen-Edebiyat Fakültesi’nin ilk üç derecesini paylaşan öğrenciler başarı belgelerini ve plaketlerini aldılar. Fakülte birincisi Tarih Bölümü öğrencisi Yeliz Bayrak plaketini Prof. Dr. Mennan, fakülte ikincisi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Medine Sinecek Prof. Dr. Gümüş, fakülte üçüncüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Mehmet Harşıt ise plaketini Prof. Dr. Tapramaz’ın elinden aldı.

“ANNEE BİTTİİİ”

Daha sonra 13 bölümün ilk üç derecesini paylaşan öğrencilere plaketleri ve başarı belgeleri verildi. Ardından da tüm öğrenciler başarı belgelerini öğretim üyelerinin ellerinden aldı. Bazı öğrenciler törene çocukları ile katılırken bazıları ise ellerinde ilginç dövizler taşıdı. Bir grup mezun öğrencinin “Annee Bittiii”, felsefe bölümü mezunlarının da küçük Emrah’ın “Unutabilsem” şarkısından alıntı yaparak “...Faydalar faydasız, imkanlar imkansız" yazan dövizler taşıması dikkat çekti.
Başarı belgelerini alan tüm öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezuniyeti kutladılar.EN ÇOK OKUNANLAR

Çarşamba'da dev operasyon! 20 gözaltı

1 Çarşamba'da dev operasyon! 20 gözaltı

Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

2 Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

Samsun'da gence ustura ile saldıran travesti yakalandı

3 Samsun'da gence ustura ile saldıran travesti yakalandı

Derbiyi izlemek 10 TL

4 Derbiyi izlemek 10 TL

Kamp yeri hazır

5 Kamp yeri hazır

Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

6 Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

7 Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın ayrılığının nedeni para

8 Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın ayrılığının nedeni para

Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

9 Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'

10 Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'


SIRADAKİ HABER