HaberlerBelediye Başkanı Sert Çıktı: "Ben Böyle Vali Görmedim"

Belediye Başkanı Sert Çıktı: "Ben Böyle Vali Görmedim"

Belediye Başkanı, karla mücadele için iş makinesi istediği Vali'den olumsuz cevap alınca sert açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Sert Çıktı:

Rize'nin İyidere İlçesi'nin AK Partili Belediye Başkanı Ahmet Mete, kardan dolayı kapalı köy ve mahalle yollarını açmak için iş makinesi istediği Vali Ersin Yazıcı'dan olumsuz cevap alınca "Bu kadar duyarsız vali görmedim. Beceremiyorsa gitsin evinde otursun" ifadelerini kullandı.

Yerel televizyon kanallarına açıklamalarda bulunan İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, yoğun kar yağışının yaşandığı günün sabahında saat 07.30'da belediyede makamına gittiğini belirterek, saat 10.30'da aradığı Vali Ersin Yazıcı'nın makamına gelmediğini iddia etti.

“ORADA OTURACAKSIN AMA İŞİNİ DE YAPACAKSIN”

Başkan Mete, kardan yolların kapalı olması halinde çizmeleri giyerek sokağa çıkmak gerektiğini ifade ederek, "O makamlar oturmak için değildir. O kaloriferli konak otursun diye tahsis edilmedi ona. Orada oturacaksın ama işini de yapacaksın. 850 bin liralık araba biniyorsun. O arabana bin, ilçelere kadar bir gel. İlçelerin durumunu bir gör. 1994 yılından bu yana ilçenin belediye başkanlığı yapıyorum. Bugüne kadar, bu kadar duyarsız bir vali görmedim. Telefonla Vali ile görüştüm. Köy ve mahalle yollarının kapalı olduğunu söyledim ve iş makinesi istedim. Bana bir ilçeden ötekine makine aktaramayacağını söyledi. Bunu söyleyen bir Vali'ye daha ne diyeceksin?" ifadelerini kullandı.

“ANKARA’DAN DOZER GETİRECEK HALLERİ YOK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yaşananları hak etmediğini belirten Başkan Ahmet Mete; "Dört gündür ilçemize hiçbir devlet görevlisi gelmedi. Beni dört gündür vatandaş ile karşı karşıya bıraktılar. Milletvekillerimizi aradım ancak onların da Ankara'dan bize dozer gönderecek halleri yok. Buraya Vali gönderilmiş, yetkililer atamışlar. Böyle bir Vali'nin diğer ilçelere gittiğine de ihtimal vermiyorum. Eğer ilçemize bir kastı varsa onu söylesin. Beceremeyen kişiler o makamları işgal etmeyecek. Gidip evlerinde oturacak" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}