Kıskaç operasyonu devam ediyor

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konakladığı otele yönelik gerçekleşen saldırının ardından firar eden 11 darbeci askeri arama çalışmalarına Muğla'nın Ula ilçesinde devam ediliyor.

Kıskaç operasyonu devam ediyor

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konakladığı otele yönelik gerçekleşen saldırının ardından firar eden 11 darbeci askeri arama çalışmalarına Muğla’nın Ula ilçesinde devam ediliyor.

15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris'te konakladığı otele silahlı saldırıda bulunan ve firar eden 11 darbecinin yakalanması için Ula ilçesine bağlı Akçapınar, Gökçe ve Akyaka mahallelerinde operasyonlar yoğunlaştı. Turistik Akyaka Mahallesi'nin giriş ve çıkışlarında jandarma ve özel harekat ekipleri araçlarda arama yaparken aranan 11 darbecinin kimlikleri ile sürücülerin kimlikleri karşılaştırılıyor. Yapılan arama çalışmalarında özellikle kamyon ve yabancı plakalı araçlar üzerinde yoğunlaşılıyor. Arama çalışmalarına katılan polis özel harekat ve jandarma komandoları karadan Akçapınar ve Gökçe'de ormanlık ve sazlık alanlarda çalışmalarını sürdürürken, havadan da Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı (HÜRKUŞ) arama çalışmalarına destek veriyor. Ekipler sabah erken saatlerde başladığı arama çalışmalarını gece saatlerinde de sürdürüyor.

3 kişi Akyaka'da görüldü

Marmaris Çetibeli Mahallesi'nde 2 gün önce yakalanan 7 darbecinin ardından firarda olan 11 darbecinin Akyaka, Akçapınar ve Gökçe mahallerinde olduğunun öğrenilmesinden sonra bölgede vatandaşlar jandarma ve polise yoğun ihbarda bulunmaya başladı. İki gün önce gece saat 01.00 sırlarında Akyaka Mahallesi'nde bir alışveriş mağazasının üst bölümündeki ormanlık alanda 3 darbecinin görülmesi üzerine jandarmaya bilgi verildi. Vatandaşları fark eden darbecilerin hızla olay yerinden uzaklaştığı ve ormanlık alana kaçtıkları öğrenildi.

Akçapınar Mahalle Muhtarı Şükrü Arslan bölgedeki arama çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bizler de 3-4 gündür özel timlerle beraber nasıl yardımcı olabiliriz diye gece gündüz görevimizi yapıyoruz. Arama çalışmaları Çalıca tepesi, Gökçe dereleri, Gökova'nın susam, mısır tarları, narenciye bahçeleri ve sazlık alanları arama çalışmaları yaptık. Ben saklanabilecekleri yerleri gösterdim. Ekipler bakıyorlar. Arama çalışmaların da Akçapınar azmağındaki küçük bir adacıkta kesilmiş bir halat fark edildi, arama yapan ekipler onu değerlendiriyor. Jandarmaya gelen bir bilgiye göre 3 kişi alışveriş merkezi yakınlarında görülmesi üzerine vatandaşların fark etmesi üzerine kayıplara karışmışlar" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

1 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

2 Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

Samsunspor'da bir kriz daha

3 Samsunspor'da bir kriz daha

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

4 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Samsunspor'da kongre günü

5 Samsunspor'da kongre günü

Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

6 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

Yeni il başkanından Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

7 Yeni il başkanından Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

Samsun'da feci kaza!

8 Samsun'da feci kaza!

Samsun'da bıçaklı kavga, 1'i ağır 3 yaralı

9 Samsun'da bıçaklı kavga, 1'i ağır 3 yaralı

Samsun'da minik Sıla doğum gününde hayatını kaybetti

10 Samsun'da minik Sıla doğum gününde hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER