Yaşlı çifti böyle dolandırdılar!

Almanya'nın Stuttgart şehrinde yaşaşan gurbetçi çift, kendilerini savcı olarak tanıtan ve 'nüfus cüzdanınızdan para çekildi' diyen dolandırıcılara 4 bin euro ve 10 bin TL kaptırdı.

Yaşlı çifti böyle dolandırdılar!

Almanya’nın Stuttgart şehrinde yaşaşan gurbetçi çift, kendilerini savcı olarak tanıtan ve ‘nüfus cüzdanınızdan para çekildi’ diyen dolandırıcılara 4 bin euro ve 10 bin TL kaptırdı.

Almanya’dan tatil için memleketleri Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesine gelen Güllü Dönmez (76) ve Nuri Dönmez (81) çifti dolandırıcıların tuzağına düştü. Edinilen bilgiye göre, Nuri Dönmez cuma namazına gitmek için hazırlık yaptığı esnada ev telefonundan kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi aradı.

Telefonla arayan kişi, sağlık kontrolü için gittikleri hastanede nüfus cüzdanını unuttuğunu, Fatma Kara adında bir bayan tarafından da bankada bulunan paralarının kimlik bilgileri kullanılarak çekildiğini öne sürdü. Ellerinde daha ne kadar para olduğunu soran dolandırıcılar, Nuri Dönmez’in ‘10 bin TL ve 4 bin euro’ olduğunu söylemesi üzerine ‘Evinize polis göndereceğim, paraların üzerindeki seri numaralarını aldıracağız’ dedi. Kendisini polis olarak tanıtan kişinin bir süre sonra kapıda belirdiğini söyleyen Dönmez, telefonda 'savcıyım' diyen şahsın da sürekli kendisiyle konuştuğunu ve ‘telefonu kapatmaması gerektiğini’ tembihlediğini belirtti. Bunun üzerine telefonu açık tuttuklarını söyleyen Dönmez çifti, panik halde ellerindeki paraları sivil polis zannettikleri kişiye teslim ettiklerini ifade ettiler.

Parayı alan dolandırıcılar, Dönmez çiftine “Elinizde altın var mı?” diye de sordular. Dolandırıcılar, ziynet eşyalarının olmadığını söyleyen çifte ‘alınan paraların incelenmesi için karakola götürüleceğini’ söylediler. ‘Bende sizinle geleyim’ diyen Nuri Dönmez’e “Buna gerek yok, ben paraların seri numarasını alıp hemen geri getireceğim” diyen dolandırıcılar kayıplara karıştılar. Bir süre sonra durumdan şüphelenen Nuri Dönmez, telefonla polisi aradığında dolandırıldıklarını anladı.

Güllü Dönmez, “Beş kız, bir erkek çocuk annesiyim. Almanya’dan memleketim diyerek geldim. Buraya gelmesek bunların hiçbiri başımıza gelmezdi. Bizim başımıza geldi, başkalarının başına gelmesin” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Nuri Dönmez ise, “Harcamayarak biriktirdiğimiz para ile evimizin tadilatını yaptıracaktım, önümüzdeki kış için kömür alacaktım” dedi.
Emniyet güçleri, Dönmez çiftinin verdiği bilgiler doğrultusunda şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.EN ÇOK OKUNANLAR

Düzce'de villa alev alev yandı

1 Düzce'de villa alev alev yandı

Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

2 Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

3 Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

4 Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye

5 Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

6 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

7 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Kızılcahamam'da karne heyecanı

8 Kızılcahamam'da karne heyecanı

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

9 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

10 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye


SIRADAKİ HABER