Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yaşlı çifti böyle dolandırdılar!

Almanya'nın Stuttgart şehrinde yaşaşan gurbetçi çift, kendilerini savcı olarak tanıtan ve 'nüfus cüzdanınızdan para çekildi' diyen dolandırıcılara 4 bin euro ve 10 bin TL kaptırdı.

Yaşlı çifti böyle dolandırdılar!

Almanya’nın Stuttgart şehrinde yaşaşan gurbetçi çift, kendilerini savcı olarak tanıtan ve ‘nüfus cüzdanınızdan para çekildi’ diyen dolandırıcılara 4 bin euro ve 10 bin TL kaptırdı.

Almanya’dan tatil için memleketleri Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesine gelen Güllü Dönmez (76) ve Nuri Dönmez (81) çifti dolandırıcıların tuzağına düştü. Edinilen bilgiye göre, Nuri Dönmez cuma namazına gitmek için hazırlık yaptığı esnada ev telefonundan kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi aradı.

Telefonla arayan kişi, sağlık kontrolü için gittikleri hastanede nüfus cüzdanını unuttuğunu, Fatma Kara adında bir bayan tarafından da bankada bulunan paralarının kimlik bilgileri kullanılarak çekildiğini öne sürdü. Ellerinde daha ne kadar para olduğunu soran dolandırıcılar, Nuri Dönmez’in ‘10 bin TL ve 4 bin euro’ olduğunu söylemesi üzerine ‘Evinize polis göndereceğim, paraların üzerindeki seri numaralarını aldıracağız’ dedi. Kendisini polis olarak tanıtan kişinin bir süre sonra kapıda belirdiğini söyleyen Dönmez, telefonda 'savcıyım' diyen şahsın da sürekli kendisiyle konuştuğunu ve ‘telefonu kapatmaması gerektiğini’ tembihlediğini belirtti. Bunun üzerine telefonu açık tuttuklarını söyleyen Dönmez çifti, panik halde ellerindeki paraları sivil polis zannettikleri kişiye teslim ettiklerini ifade ettiler.

Parayı alan dolandırıcılar, Dönmez çiftine “Elinizde altın var mı?” diye de sordular. Dolandırıcılar, ziynet eşyalarının olmadığını söyleyen çifte ‘alınan paraların incelenmesi için karakola götürüleceğini’ söylediler. ‘Bende sizinle geleyim’ diyen Nuri Dönmez’e “Buna gerek yok, ben paraların seri numarasını alıp hemen geri getireceğim” diyen dolandırıcılar kayıplara karıştılar. Bir süre sonra durumdan şüphelenen Nuri Dönmez, telefonla polisi aradığında dolandırıldıklarını anladı.

Güllü Dönmez, “Beş kız, bir erkek çocuk annesiyim. Almanya’dan memleketim diyerek geldim. Buraya gelmesek bunların hiçbiri başımıza gelmezdi. Bizim başımıza geldi, başkalarının başına gelmesin” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Nuri Dönmez ise, “Harcamayarak biriktirdiğimiz para ile evimizin tadilatını yaptıracaktım, önümüzdeki kış için kömür alacaktım” dedi.
Emniyet güçleri, Dönmez çiftinin verdiği bilgiler doğrultusunda şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı

1 'Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı'

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acı günü

2 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acı günü

Samsundaki Bank Asya operasyonunda sıcak gelişme

3 Samsun'daki 'Bank Asya' operasyonunda sıcak gelişme

Samsunda feci kaza 1 ölü, 1 yaralı

4 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Karadenizde 11 terörist

5 Karadeniz'de 11 terörist

Fındık fiyatları neden yükselmiyor İşte cevabı

6 Fındık fiyatları neden yükselmiyor? İşte cevabı...

Samsunda 11 Iraklı gözaltına alındı

7 Samsun'da 11 Iraklı gözaltına alındı

Orduda 25 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı O adamdan ilginç savunma

8 Ordu'da 2.5 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı! O adamdan ilginç savunma

Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu

9 Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Bakan Kılıç Samsunspor taraftarına seslendi

10 Bakan Kılıç Samsunspor taraftarına seslendi