Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yaşlı çifti böyle dolandırdılar!

Almanya'nın Stuttgart şehrinde yaşaşan gurbetçi çift, kendilerini savcı olarak tanıtan ve 'nüfus cüzdanınızdan para çekildi' diyen dolandırıcılara 4 bin euro ve 10 bin TL kaptırdı.

Yaşlı çifti böyle dolandırdılar!

Almanya’nın Stuttgart şehrinde yaşaşan gurbetçi çift, kendilerini savcı olarak tanıtan ve ‘nüfus cüzdanınızdan para çekildi’ diyen dolandırıcılara 4 bin euro ve 10 bin TL kaptırdı.

Almanya’dan tatil için memleketleri Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesine gelen Güllü Dönmez (76) ve Nuri Dönmez (81) çifti dolandırıcıların tuzağına düştü. Edinilen bilgiye göre, Nuri Dönmez cuma namazına gitmek için hazırlık yaptığı esnada ev telefonundan kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi aradı.

Telefonla arayan kişi, sağlık kontrolü için gittikleri hastanede nüfus cüzdanını unuttuğunu, Fatma Kara adında bir bayan tarafından da bankada bulunan paralarının kimlik bilgileri kullanılarak çekildiğini öne sürdü. Ellerinde daha ne kadar para olduğunu soran dolandırıcılar, Nuri Dönmez’in ‘10 bin TL ve 4 bin euro’ olduğunu söylemesi üzerine ‘Evinize polis göndereceğim, paraların üzerindeki seri numaralarını aldıracağız’ dedi. Kendisini polis olarak tanıtan kişinin bir süre sonra kapıda belirdiğini söyleyen Dönmez, telefonda 'savcıyım' diyen şahsın da sürekli kendisiyle konuştuğunu ve ‘telefonu kapatmaması gerektiğini’ tembihlediğini belirtti. Bunun üzerine telefonu açık tuttuklarını söyleyen Dönmez çifti, panik halde ellerindeki paraları sivil polis zannettikleri kişiye teslim ettiklerini ifade ettiler.

Parayı alan dolandırıcılar, Dönmez çiftine “Elinizde altın var mı?” diye de sordular. Dolandırıcılar, ziynet eşyalarının olmadığını söyleyen çifte ‘alınan paraların incelenmesi için karakola götürüleceğini’ söylediler. ‘Bende sizinle geleyim’ diyen Nuri Dönmez’e “Buna gerek yok, ben paraların seri numarasını alıp hemen geri getireceğim” diyen dolandırıcılar kayıplara karıştılar. Bir süre sonra durumdan şüphelenen Nuri Dönmez, telefonla polisi aradığında dolandırıldıklarını anladı.

Güllü Dönmez, “Beş kız, bir erkek çocuk annesiyim. Almanya’dan memleketim diyerek geldim. Buraya gelmesek bunların hiçbiri başımıza gelmezdi. Bizim başımıza geldi, başkalarının başına gelmesin” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Nuri Dönmez ise, “Harcamayarak biriktirdiğimiz para ile evimizin tadilatını yaptıracaktım, önümüzdeki kış için kömür alacaktım” dedi.
Emniyet güçleri, Dönmez çiftinin verdiği bilgiler doğrultusunda şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.EN ÇOK OKUNANLAR

Yönetim sessiz taraftar tepkili

1 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Liderimizin emirlerine amadeyiz

2 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Kritik haftalar

3 Kritik haftalar

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

4 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

5 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

Bir gözaltı ve bir gerçek

6 Bir gözaltı ve bir gerçek...

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

7 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'

Güvenlik Uzmanı Mete Yarardan Samsun OMÜde önemli açıklamalar

8 Güvenlik Uzmanı Mete Yarar'dan Samsun OMÜ'de önemli açıklamalar

 Samsundan Berline evlilik teklifi

9 Samsun'dan Berlin'e evlilik teklifi

İhanetçiler boğulacak

10 İhanetçiler boğulacak


SIRADAKİ HABER