Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Erdoğan'dan Saldırıyla İlgili Flaş Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanahmet saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, saldırının Suriye kökenli olduğunu belirtti.

Erdoğan'dan Saldırıyla İlgili Flaş Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da meydana gelen saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu:

"İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda Suriye kökenli bir saldırı gerçekleşti. Ben patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Terör örgütleri karşısında tek yürek olmamız gerektiğini göstermiştir."

"TEK YÜREK OLMALIYIZ"

Erdoğan, 'İstanbul'da Sultanahmet Meydanı'nda meydana gelen ve Suriye kökenli bir canlı bomba saldırısı olduğu değerlendirilen terör olayını esefle kınadığımı belirtmek istiyorum. 10 kadar şuanda maalesef bu terör eyleminde ölümüz var. Bunlar yerli, yabancı, öyle zannediyorum ki şöyle yarım saat, 1 saat içinde açıklanacak. Patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum ki 15 kadar yaralı var 'dedi.
'Bu hadise bir kez daha millet olarak terör karşısında, terör örgütleri karşısında tek yürek, tek vücut olmamız gerektiğini göstermiştir' diye konuşan Erdoğan, 'Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlı ve ilkeli duruşu sonuna kadar devam edecektir. Bizim için DAİŞ'le PKK'nın, PYD'nin, YGP'nin, DHKP-C'nin, MLKP'nin velhasıl adı veya kısaltması ne olursa olsun bütün terör örgütlerinin bir diğerinden farkı yoktur' ifadelerini kullandı.

"SİZ AYDIN DEĞİLSİNİZ"

Aydın müsvetteleri devletin katliam yaptığından bahsediyor. Siz karanlıksınız aydın değilsiniz. Güneydoğu'yu bilemeyecek kadar cahilsiniz. Ama biz oraları iyi biliriz. Bugün güneydoğuya havalimanları gitmişse yollar zengin bir hale gelmişse bizim Kürt kardeşlerimize ne kadar değer verdiğimizin göstergesidir. Terör örgütü ne yapmıştır oralara? Terör estiriyorlar. Hiçbirisi Yasin Börü'yü konuşmuyor. Üçüncü kattan aşağı atıp üzerinden arabayla geçip şehit ettiler. 6-8 Ekim olaylarının sorumlusu kim? Nerdeydiniz aydınlar? Bunu lanetlediniz mi?

A'dan Z'ye Türkiye'de neler oluyor bitiyor biz her şeyi anlatmaya hazırız.

 



EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

2 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

3 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Kazanmaya ihtiyacımız var

4 Kazanmaya ihtiyacımız var

Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

5 Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

Samsun Bafrada kümes hayvanı itlafları devam ediyor

6 Samsun Bafra'da kümes hayvanı itlafları devam ediyor

Gözyaşları içinde toprağa verildi

7 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

8 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

9 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

Yasak bölge protestosu

10 'Yasak bölge' protestosu


SIRADAKİ HABER