Ordu'da FİSKOBİRLİK 12.50 TL'den fındık alımına başladı

Ordu'nun Fatsa İlçe FİSKOBİRLİK Kooperatifi Başkanı Bünyamin Davu, geçen yıla ait 50 randıman kabuklu fındığı 12 TL, yeni sezona ait fındığı ise 12.50 TL'den almaya başladıklarını belirtti.

Ordu'da FİSKOBİRLİK 12.50 TL'den fındık alımına başladı

Davu, üreticinin fındığını bu yıl peşin parayla almaya talip olduklarını söyleyerek yeni sezon fındığının tüm üreticilere hayırlı uğurlu olmasını diledi. Başkan Davu, FİSKOBİRLİK’in her zaman üreticinin yanında olduğuna dikkat çekti.

Geçen yıla ait 50 randıman kabuklu fındığı 12 lira, yeni sezona ait fındığı ise 12 lira 50 kuruştan alacaklarını belirten eden Davu, “FİSKOBİRLİK olarak bu yıl üreticimize sonuna kadar sahip çıkmaya kararlıyız. Fiyatlarımız borsadan açıklanan fiyatlarının her zaman 1 lira üstünde olacak. O yüzden bizler geçtiğimiz yıla ait 50 randıman kabuklu fındığı 12 lira, yeni sezona ait fındığı ise 12 lira 50 kuruştan almaya başladık. Çünkü bizler üretici kuruluşuyuz. Fındığı yüksek fiyata alabilmemiz arkasında yatan sebep ise fındığı kendi tesislerimizde işleyebiliyor olmamızdır” dedi.

FİSKOBİRLİK’in bir dönem yaşadığı sıkıntılardan dolayı üreticilerde güven kaybına neden olduğunu belirten Davu, FİSKOBİRLİK’in sıkıntılı günlerini geride bıraktığını ve peşin fiyata fındık alabilecek konuma geldiğini savundu.

Yeni sezona ait fındık alımına başladıklarına işaret eden Davu, şunları söyledi: “Pazartesi günü itibariyle fındık alımına başladık. Aldığımız fındıkları Bolaman’da bulunan tesislerimizde ve Giresun’daki tesislerimiz de işleyerek piyasaya sürüyoruz. 2 gün içinde Fatsa bölgesinde 15 ton fındık alımı yaptık. Ödemelerimizi direkt alımın akabinde nakit yapıyoruz. Hiçbir şekilde üreticiye gün vermiyoruz. İster 30 kilo olsun, ister 30 ton olsun. Rakamın hiçbir önemi yok. Artık yüklü miktarda fındıkları almaya muktediriz. Üreticilerimiz gönül rahatlığı içinde fındıklarını kooperatiflerine getirerek teslim etsinler. Bu yıl ki fındığın randımanı geçtiğimiz yıllara oranla çok güzel. Fındık az olduğu için taneler iri.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda imzalar an meselesi

1 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

2 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Akif Çağatay Kılıçın acı günü

3 Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü!

Samsunda feci kaza Yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Yaralılar var

Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı

5 Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı!

Sahadan çekilen İranlıları Bakan Bak ikna etti

6 Sahadan çekilen İranlılar'ı Bakan Bak ikna etti

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

7 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

8 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Samsunda inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

9 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Samsunsporun son rakibi Giresun

10 Samsunspor'un son rakibi Giresun


SIRADAKİ HABER