HaberlerSamsun raylı sistem kış tarifesine geçti! İşte yeni tramvay saatleri

Samsun raylı sistem kış tarifesine geçti! İşte yeni tramvay saatleri

15 Eylül'den itibaren Samsun'da tramvay sefer saatleri kış tarifesine geçiyor. Bu düzenleme ile tramvayların çalışma saatleri de değişecek.

Samsun raylı sistem kış tarifesine geçti! İşte yeni tramvay saatleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. yeni eğitim sezonun başlaması ve güz dönemi başlangıcı ile beraber hareketlenmesi beklenen şehiriçi toplu taşımada meydana gelecek ulaşım taleplerine cevap verebilmek adına tramvay, ekspres ve ring hatlarında 15 Eylül 2016 Perşembe gününden itibaren kış tarifesine geçecek.

15 Eylül 2016 Perşembe gününden itibaren Tramvaylar yoğun saatlerde 5 dakikada bir hareket etmeye başlayacak. Ayrıca yaz döneminde 01.00 olan son tramvay hareket saati yapılan düzenleme ile 23.45 olarak değiştirildi.

Yine 15 Eylül 2016 Perşembe gününden itibaren, Ondokuzmayıs Üniversitesi – Belediyeevleri arası hizmet veren E1 Ekspres otobüslerin servis sıklığı arttırılarak yoğun saatlerde 8 dakikada bir karşılıklı ekspres hareketi sağlanacaktır. Yaz döneminde 23.30 olan son E1 Ekspres Otobüs  hareket saati ise yeni uygulamada 23.00 olarak değiştirildi.

Daha önce sadece yaz uygulamalarında SAMULAŞ A.Ş. ile Özel Halk Otobüsleri tarafından ortak işletilen Taflan – Belediyeevleri arası hizmet veren E2 Ekspres otobüslerinin işletimi kış uygulamasında da SAMULAŞ A.Ş. ile Özel Halk Otobüsleri tarafından ortak işletilmeye devam edecek. Yaz uygulamasında 22.00 olan E2 son hareket saati 20.00 olarak değiştirildi. E2 Ekspres otobüsleri 07.00-20.00 arası saat başı Taflan ve Belediyeevlerinden karşılıklı olarak hareket edecek.

Ring seferlerinde ise sadece R9 – Demirkent – Tokatlıoğlu ring hattında ilave sefer eklenirken diğer ringlerde herhangi bir program değişikliği yapılmadı.

SIRADAKİ HABER
}