Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Bayram bereketi Karadeniz'e uğramadı

KATİD Başkanı Murat Toktaş, 9 günlük bayram tatilinde diğer bölgelerde otel doluluk oranı yüzde yüze ulaşırken Karadeniz Bölgesi'nin ilgi görmediğini söyledi. Toktaş, ''Yoğun geçireceğimizi tahmin ederken ilginin Akdeniz ve Ege bölgelerine kayması turizmcileri biraz üzdü'' dedi

Bayram bereketi Karadeniz'e uğramadı

Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Ege ve Akdeniz Bölgeleri'nde otel doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaştığını ancak Karadeniz Bölgesi'nde bu oranın yüzde 65'te kadığını söyledi.

SEZONU BURUK KAPATTIK
Ramazan bayramındaki yoğunluğa yakın bir hareketlilik tahmin ederken beklentilerin karşılanamadığını kaydeden Toktaş, ''Yaz sezonunu buruk kapattık. 9 günlük kurban bayramıyla yaz sezonunu yoğun geçireceğimizi tahmin ederken ilginin Akdeniz ve ege bölgesine kayması turizmcileri biraz üzdü. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığıninda son fırsat olarak görülüp deniz kum tercihini tetiklemiş olabilir'' dedi.

CHARTER SEFERİ GEREKLİ
Güney ve Ege bölgelerinde doluluk oranı yüzde 100'e ulaşırken Karadeniz Bölgesi'nde ve Samsun'da tesislerin çoğu ortalama yüzde 65 i geçmediğini belirten TÜRSAB Orta Karadeniz BYK başkanı Temel Uzlu ise, “Yaz sezonu güzel bir ivme ile geçerken sezonun son günleri ve bayram çok zayıf geçti ve yaz sezonu bu şekilde kapanmış oldu. Gelecek yazın daha iyi geçmesi için Samsuna charter seferlerinin konması büyük katkı sağlayacaktır. Önümüzdeki ay şirket misafirlerinin hareketliliği başlayacak. En azından geçen seneye yakın bir kış dönemi geçireceğimizi tahmin ediyorum” diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki günlük kiralık dairelere dikkat

1 Samsun'daki günlük kiralık dairelere dikkat!

61 ilin emniyet müdürü değişti

2 61 ilin emniyet müdürü değişti

Samsunsporda kafalar karıştı

3 Samsunspor'da kafalar karıştı!

Samsunsporda Canberk şoku

4 Samsunspor'da Canberk şoku!

Samsunsporda forma gençlerde

5 Samsunspor'da forma gençlerde

Kıymet bilmek

6 Kıymet bilmek...

Samsunsporda sorunlar masaya yatırıldı

7 Samsunspor'da sorunlar masaya yatırıldı

Yeni Dubai Karadenizde kuruluyor

8 Yeni Dubai Karadeniz'de kuruluyor!

İşte Samsundaki kadın mobilya ustasının başarı öyküsü

9 İşte Samsun'daki kadın mobilya ustasının başarı öyküsü

Samsunda engellilerden nezaket tepkisi

10 Samsun'da engellilerden 'nezaket' tepkisi


SIRADAKİ HABER