Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tekkeköy 'Saklı Bahçe'ye tam not

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen kahvaltı programına Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, yeni hizmete sundukları 'Saklı Bahçe' tesisinde ev sahipliği yaptı.

Tekkeköy 'Saklı Bahçe'ye tam not

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından geleneksel hale getirilen ve her ay farklı mekanlarda gerçekleştirilen kahvaltı programına bu ay Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ilçede yeni hizmete sunduğu saklı bahçe tesisinde ev sahipliği yaptı.

Düzenlenen kahvaltı programıyla ilçede yeni hizmete sunulan saklı bahçe tesisini tanıtma fırsatı bulduklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, duayen sanayici ve hayırsever iş adamı kıymetli büyüğüm Cemal Yeşilyurt, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetim kurulu, Genç İş Adamları Derneği Başkanı Savaş Gömeç ve yönetim kurulu, İlçe Başkanımız Yusuf Güngör, meclis üyelerimiz, Büyükşehir Belediyesi daire amirleri ve binlerce insanı istihdam eden şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan değerli sanayici ve iş adamlarımızı misafir ederek yeni tesisimizde ağırlamaktan büyük onur duydum. Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından geleneksel hale getirdiği ve ayda bir kez farklı mekanlarda toplanarak İlimiz hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu kahvaltı programına bu ay Tekkeköy Belediyesi olarak hem ev sahipliği yapalım hem de yeni tesisimizin açılışını gerçekleştirmiş olalım istedik. İlimize büyük emekleri olan ekonomik hareketlilik sağlayan ve binlerce kişiyi istihdam eden sanayici ve işadamlarımıza bu vesileyle saklı bahçe tesisimizi tanıtmış olduk. Böylelikle tesisimizin açılışını da gerçekleştirmiş olduk. Kahvaltımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Tekkeköy her geçen gün daha da güzelleşiyor”

Tekkeköy’ün son iki yılda çok büyük gelişmelere tanık olduğunu söyleyen Başkan Togar, “Tekkeköy yapılan yatırımlarla her geçen gün daha da güzelleşiyor. Yıllardır yapılamayan çözülemeyen sorunlar bizimle problem olmaktan çıktı. Birçok mahallemizdeki imar sorununu çözdük. Yeni imar yolları açarak ilçemizi farklı alanlara doğru büyüttük. Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli hareket ederek ilçenin alt yapı sorununu çözdük. Yine ilçemiz birçok büyük devlet yatırımına ev sahipliği yapıyor. İki yılda beş okul yükseliyor. Gençlik merkezimiz yıl sonuna kadar bitecek. İki tane sosyal tesisi ilçemize kazandırdık. Artık aileler bu mekanlarda çoluk çocuğu ile vakit geçirip misafirlerini ağırlayabilecek. Yeni yapmış olduğumuz saklı bahçe tesisimizin de bugün düzenlenen kahvaltı programı ile açılışını yapmış olduk. İlçemize ve Samsun’umuza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz’dan Saklı Bahçe’ye tam not

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, “Tekkeköy her geçen gün büyüyor. Raylı sistem 10 Ekim tarihinde Tekkeköy’e kadar uzanmış olacak. Ayrıca Karadeniz Bölgesi için büyük önem arz eden Lojistik Köy projesi ilçeyi daha da geliştirerek bölgenin lojistik üssü haline getirecek. Tekkeköy ilçemiz yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz yatırımlarla ismi sadece köy kalan gelişmiş bir ilçe haline gelecek. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ı tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel ve muhteşem bir mekanı ilçeye kazandırmış” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, İşadamı Cemal Yeşilyurt, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetim kurulu, Genç İş Adamları Derneği Başkanı Savaş Gömeç ve yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda işadamı katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucunun babaevinde hüzünlü bekleyiş

1 Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucu'nun babaevinde hüzünlü bekleyiş

Bakan Soylu Diyarbakırda STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

2 Bakan Soylu Diyarbakır'da STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi


SIRADAKİ HABER