HaberlerOrdu HaberleriOrdu'da 2 kardeşin öldüğü olayda yeni gelişme

Ordu'da 2 kardeşin öldüğü olayda yeni gelişme - Ordu Haberleri

Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaklaşık 4 ay arayla evlerinde 2 kız kardeşin zehirlenerek hayatını kaybetmesi ile ilgili İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen rapor aileyi şoke etti. Kız kardeşlerden birinin alt kattaki iş yerinde yapılan ilaçlama sonrası zehirli gazın banyonun havalandırmasından eve sızması sonucu öldüğü belirlendi.

Ordu'da 2 kardeşin öldüğü olayda yeni gelişme

Adli Tıp Kurumu'ndan gelen rapora göre, vefat eden kız kardeşlerden Melek Tan'ın (12) evlerinin altında bulunan iş yerinde kullanıldığı düşünülen fare bombası yüzünden zehirlenerek vefat ettiği, kardeşi Melisa Nur Tan'ın ise ölüm nedeninin halen belli olmadığı, araştırmaların devam ettiği belirtildi. Raporun gelmesi üzerine Tan ailesi Ünye Ağır Ceza Mahkemesine başvurarak, gerekli araştırmaların yapılmasını istedi. İlk duruşmaya avukatları ile çıkan aile sanıklardan şikayetçi olurken, ikinci duruşmanın Ocak ayında gerçekleşeceği bildirildi.
Tan ailesinin Avukatı Eyüp Katı, ilk duruşma sonrası yaptığı açıklamada, 'İlk vefat eden Melisa Nur Tan'ın Fatsa'da soruşturması devam etmektedir. İkinci vefat eden Melek Tan ile ilgili Ünye Ağır Ceza Mahkemesinde dosyası görüldü. Yaklaşık 10 sayfalık bir adli tıp raporu dosyaya eklendi. Melek Tan'ın vefatının tamamen dosyada belirtilen iş yerinde ele geçirilen fare veya böcekleri öldürmek amacıyla kullanılan ilaçlardan öldüğü belirlendikten sonra şüpheli 3 sanık hakkında dava açıldı. Dosyada ölüm sebebinin ilaçlamadan dolayı olduğu belli. Biz sadece sürecin hızlı bir şekilde geçip, sanıkların hak ettiği cezayı almasını istiyoruz' dedi.
Katı şu bilgileri verdi:
'İş yerinde yapılan ilaçlamadan doğan zehirli gazın Tan ailesinin oturdukları evin banyosunun havalandırmasından eve sızdığı ve çocukların bu nedenle vefat ettiği belirtildi. Aile buna neden olan kişilerin gerekli cezayı almasını istiyor. Mahkemenin dinlemesi gerektiği tanıklar var ve kısa bir mahkeme sürecinde bu davanın sonuçlanacağını düşünüyorum.'
Acılarının hala taze olduğunu söyleyen çocukların dayısı Adem Tula ise yaptığı açıklamada, 'Suçluların cezalarını çekmesini istiyoruz. Aile acılarını hatırlamamak için mevcut evlerinden bile taşındılar. Anne Emine ve baba Adem Tan psikolojik destek alıyorlar' şeklinde konuştu.
Anne Emine ve baba Adem Tan ise konuyla ilgili konuşmak istemediler.
2015 yılı Şubat ayında Fatsa ilçesi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Melek, annesi Emine ve babası Ahmet Tan zehirlenmişti. Fatsa Devlet Hastanesine kaldırılan ve daha sonra Ordu Devlet Hastanesine sevk edilen aileden Melek Tan, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. 2014 yılı Ekim ayında meydana gelen olayda ise, zehirlenen Melisa Nur Tan (8) hayatını kaybetmiş, Melek (12) ile annesi Emine Tan (37) ise gazdan etkilenmiş ancak hastanede gördükleri tedavi sonrası iyileşmişti.

Ordu?da 2 kardeşin öldüğü olayda yeni gelişme orduda 2 kardeşin öldüğü olay  ordu haberleri

EN ÇOK OKUNANLAR

Muharrem İnce'den Bartın ve Zonguldak mitingi açıklaması

1 Muharrem İnce'den Bartın ve Zonguldak mitingi açıklaması

Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü

2 Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü

Bakırköy'de kanalı uçan araçta bulunan iki kişi yara almadan kurtuldu

3 Bakırköy'de kanalı uçan araçta bulunan iki kişi yara almadan kurtuldu

Tarihi Kaleiçi'ndeki eğlence mekanında korkutan yangın

4 Tarihi Kaleiçi'ndeki eğlence mekanında korkutan yangın

Karabük'te minibüsle otomobil çarpıştı: 1'i çocuk 4 yaralı

5 Karabük'te minibüsle otomobil çarpıştı: 1'i çocuk 4 yaralı

Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı

6 Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı

Tekkeköy Belediyesi

7 Tekkeköy Belediyesi

Mardin'de gençlerin Fenerbahçe coşkusu

8 Mardin'de gençlerin Fenerbahçe coşkusu

Kuşadası'nda motosiklet kazası; 2 yaralı

9 Kuşadası'nda motosiklet kazası; 2 yaralı

6.Uluslararası Hafızlık ve Kuran-ı Kerimi güzel okuma yarışmasının açılışı Fatih

10 6.Uluslararası Hafızlık ve Kuran-ı Kerimi güzel okuma yarışmasının açılışı Fatih


SIRADAKİ HABER
}