HaberlerÜnlü şarkıcı Kutsi'nin 60 yıl hapsi isteniyor

Ünlü şarkıcı Kutsi'nin 60 yıl hapsi isteniyor

Ünlü şarkıcı Kutsi'nin, rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçlarından 21 yıldan 60 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması isteniyor.

Ünlü şarkıcı Kutsi'nin 60 yıl hapsi isteniyor

Sahte çürük raporu soruşturması kapsamında hazırlanan iddianamede şarkıcı Kutsi'nin çete ile irtibata geçerek askere gitmemek için 'depresif bozukluk' tanıları ile birer yıl arayla 3 kez sevk geciktirme raporu aldığı yer alıyor.

Kutsi'nin avukatının iddiasına göre sahte olduğu iddia edilen sevk geciktirme raporları, Kutsi'nin ruhsal sağlığının bozukluğundan kaynaklı verilmiş gerçek raporlar. Bugün gazetesinin haberine göre, üç rapor da uzman doktorların tamamının oy birliği ile alındı ve 10 doktor tarafından imzalandı.Kutsi, avukatı Sabahattin Güman aracılığı ile mahkemeye gönderdiği dilekçede rüşvet ve resmi belgede sahtecilik iddialarının delili bulunmadığını bildirdi.

Raporların kendisinin ruh sağlığı bozukluğundan (depresif bozukluk) kaynaklı verilmiş gerçek raporlar olduğunu ifade eden Kutsi, "Bana konulan psikolojik ve ruhsal bozukluğa, henüz 14 yaşımda iken tanısı konulan 'Stevens Johnson Sendromu' etkili olmuştur. Bu hastalık nadir görülen ve ölümcül sonuçlar doğurabilen bir sendromdur. Sahte olduğu iddia edilen raporlarda 10 doktorun imzası vardır. Haşmet Işıklı dışında diğer doktorların hiçbirisinin ceza davası yoktur" dedi.

Kutsi'nin avukatı Sabahattin Güman, müvekkilinin geçmişi araştırılmadan alınan bu üç raporun sahte olduğunu iddia etmenin 'lekelenmeme hakkına' aykırılık oluşturduğunu öne sürdü.

Kutsi'nin iddianamede rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçlarından da 21 yıldan 60 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması isteniyor. Kutsi'nin de aralarında bulunduğu 31 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede emekli Tabip Albay Dr. Haşmet Işıklı hakkında ise 302 yıla kadar hapsi isteniyor.

Kutsi'nin en son heyet raporunda 'askerlik yapmaya elverişlidir, komando olamaz' raporu aldığı halde 25 Kasım 2010 tarihi itibarıyla bakaya olarak arandığı bildirildiğinden daha önceki almış olduğu raporları da askerlikten kurtulmak amacıyla aldığı iddia ediliyor. Şüphelilerin 20-30 bin dolar karşılığı sahte çürük raporualdırdıkları öne sürülüyor.

 

SIRADAKİ HABER
}