Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Gülten İmamoğlu'ndan Yeni Proje Hazırlığı

Amerikan Biyografi Center tarafından, '2011 Yılının Kadını' ödülüne layık görülen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gülten İmamoğlu, yakında yeni projeleriyle sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Gülten İmamoğlu'ndan Yeni Proje Hazırlığı

Ürettiği eserlerin ifade dilinin öznel olduğunu söyleyen Gülten İmamoğlu, 'Eserlerimde hepimizin boyun eğmek zorunda olduğu zaman olgusunu ve varoluş realitemizi farklı bağlamlarda irdelemekteyim. Kullandığım boya tekniğiyle, boyanın katıdan en sıvıya kadar hallerini kullanarak, beyaz tuval alanı üzerinde, zamanın durdurulamazlığı karşısında boyanın akışkanlığını kontrol altına alıp katmanlaştırarak zamana karşı güç elde etme, dondurma içgüdüsü yatmaktadır. Bu üslupla ürettiğim eserlerime 'Organik Metastrata' adını verdim. Dolayısıyla bu yöntemle birçok esere imza attım. Çalışmalarımı Samsun ve İstanbul'da sürdürüyorum. En son Nişantaşı'ndaki sergimden sonra yakında önemli projelerimiz olacak. Bunun için çalışmalarımı sürdürüyorum' dedi.

Dünyanın çeşitli kentlerinde sergiler açan Prof. Dr. Gülten İmamoğlu'nun, bir eseri Almanya Haggen Musseum'da, iki eseri ise Las Vegas South Nevada Fine Art Museum'un daimi koleksiyonunda, sergileniyor. Ayrıca; Doğu Karadeniz'de, Bayburt'un 45 kilometre dışında, Çoruh Vadisi'ne bakan bir tepenin üzerinde kurulu Baksı Müzesi'nde de bir eseri daimi koleksiyonda yer alıyor. Sanatsal ve akademik başarılarından ötürü Amerikan Biyografi Center tarafından '2011 Yılının Kadını' ödülüne de layık görülen İmamoğlu, çok sayıda yurt dışı onursal ödüllerine de sahip. Kendine özgü adını 'Organik Metastrata' verdiği yöntemle eserlerini oluşturan İmamoğlu, eserlerinde genelde zaman kavramını yansıtmaya çalışıyor.

OMÜ Güzel Sanatlar Enstitü Müdürü olarak akademik hayatına devam eden İmamoğlu, aynı zamanda sanatsal faaliyetlerini İstanbul Nişantaşı Gülten İmamoğlu Atölyesi'nde sürdürüyor.EN ÇOK OKUNANLAR

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

1 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsunspor 3 takımı geçebildi

2 Samsunspor 3 takımı geçebildi

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

4 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Bereket

5 Bereket...

Taklit gıdalardan uzak durun

6 Taklit gıdalardan uzak durun

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

7 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

8 Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

Yönetimin tarihi belli

9 Yönetimin tarihi belli

Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması

10 Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması


SIRADAKİ HABER