İstanbul haber: A Milli Güreş Takımı Balkan Şampiyonu oldu

İstanbul haber: 3. Balkan Gençler Güreş Şampiyonası'nda son gün yapılan takımlararası müsabakalarda serbest stilde Türkiye finalde Bulgaristan'ı 6-2 yenerek takım şampiyonu oldu.

A Milli Güreş Takımı Balkan Şampiyonu oldu

Bursa'nın İznik ilçesinde düzenlenen 3. Balkan Gençler Güreş Şampiyonası'nda Türkiye, yarı finalde Makedonya'yı 7-1 finalde de Bulgaristan'ı 6-2 yenerek, takım şampiyonu oldu. A Milli Grekoromen Takımı da finalde Romanya ile 4-4 biten müsabakada teknik puanla 18-16 yenerek Balkan Şampiyonu oldu.
Kadınlar kategorisinde ay-yıldızlılar, finalde Romanya'yı 5-3 yenerek, 2. oldu. Balkan Gençler Güreş Şampiyonası'nda Türkiye Grekoromende 4 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya kazanırken, serbest stilde 4 altın, 2 gümüş, 1 de bronz madalya elde etti.
Kadınlar kategorisinde de Türkiye, 3 altın, 5 gümüş 1 bronz madalya kazanırken, toplamda 11 altın, 10 gümüş ve 2 bronz madalya aldı.

Başkan Aydın: '2020 - 2024 ve 2028 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz'
Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Yılmaz alınan sonuçlardan dolayı son derece memnun olduğunu belirterek 'Bizim amacımız Ata sporumuz olan güreşi olimpiyatlarda başarıyla temsil etmek. Onun yolu da buralardaki şampiyonluklardan geçiyor. Balkan şampiyonası bizim sayemizde yeniden eski ilgisine kavuşuyor. Burada aldığımız sonuçlar 2020 Tokyo'nun ardından 2024 ve 2028 hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerlediğimizin kanıtıdır. Tüm sporcularımıza Cumhuriyet bayramında ülkemize böyle bir başarı kazandırdıkları için teşekkür ediyor hepsini alınlarından öpüyorum. Ayrıca bu şampiyonaya sponsor olan ve kapılarını bize açan İznik belediyesine de çok teşekkür ediyorum. Biz artık bu tip müsabakaları sponsorluk yöntemiyle halledip yeni bir projeye daha imza attık. Federasyon olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilklerin federasyonu olmaya devam edeceğiz' şeklinde konuştu.

A Milli Güreş Takımı Balkan Şampiyonu olduEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

1 Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

2 Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

3 Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

İmtihan...

4 İmtihan...

Kamp yeri hazır

5 Kamp yeri hazır

Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

6 Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

Samsunspor taraftarından fiyat tepkisi

7 Samsunspor taraftarından fiyat tepkisi

Samsunspor'da endişeli bekleyiş

8 Samsunspor'da endişeli bekleyiş

Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

9 Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

Numanoğlu'nun baba acısı

10 Numanoğlu'nun baba acısı


SIRADAKİ HABER