HaberlerAhmet Demircan HaberleriBakan Demircan'dan ABD'ye Kudüs tepkisi

Bakan Demircan'dan ABD'ye Kudüs tepkisi - Ahmet Demircan Haberleri

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin, ''İslam dünyası bu kararı kabul etmeyecektir. Bu konuda gereken cevap verilecektir'' dedi.

Bakan Demircan'dan ABD'ye Kudüs tepkisi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 6. Sağlık Bakanları Konferansı'nın yapıldığı otelde, Filistin Sağlık Bakanı Dr. Awwad Hebron ile bir araya geldi.

İİT'nin Kudüs'te Mescid'i Aksa'ya yapılan bir bombalı saldırı sonrasında kurulduğunu belirten Demircan, "Teşkilatın bugünkü toplantısını da Amerika Birleşik Devletleri'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı iddiasının gündeme geldiği bir günde yapıyoruz. Bunu İslam dünyasının kabul etmesi mümkün değildir. İslam dünyası bu kararı kabul etmeyecektir. Bu konuda gereken cevap verilecektir. Bizi üzen tarafı işin, İslam dünyasının son yıllarda karşı karşıya kaldığı parçalanmışlık, kendi iç meseleleriyle boğuşması ve İslam dünyasının içine düştüğü bu zaaf inşallah bir el, hadise uyanmamıza vesile olur da bir araya geliriz" ifadelerini kullandı. ahmet demircan kudüs  


SIRADAKİ HABER
}