HaberlerAmman HaberleriÜrdün Kralı: 'Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasına karşı çıktığımız iç

Ürdün Kralı: 'Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasına karşı çıktığımız iç - Amman Haberleri

Ürdün Kralı II. Abdullah, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması kararına karşı çıkması sebebiyle Ürdün'ün ekonomik baskıya maruz kaldığını söyledi.

Ürdün Kralı: 'Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasına karşı çıktığımız iç

Kral II. Abdullah 'Kudüs'ün kimliğinin korunması için Avrupa ve Hristiyan dünyası ile yardımlaşmak gerektiğini İslam İşbirliği Teşkilatı'nın İstanbul'da yapılan zirvesinde ve İslam Arap ülkelerinin liderlerine açıkladım' dedi.
Kral II. Abdullah, Ürdün Üniversite öğrencileriyle yaptığı görüşmede, Kudüs konusundaki siyasetleri sebebiyle çok ağır iktisadi ve siyasi baskıya maruz kaldıklarını, Kudüs konusunda kendi taraflarına geçmeleri halinde ekonomik baskıların azaltacağı konusunda mesajlar aldıklarını söyledi.
Ürdün Kralı, Kudüs'ün Müslüman ve Hristiyanların Kutsal şehri olduğunu, Müslümanlara olduğu gibi İsrail'in Filistin'de kiliselere de baskı yaptığını vurguladı. Kral II. Abdullah, bu konuda başarılı olmaları için Avrupa ve Hristiyan dünyası ile işbirliği yapmaları gerektiğine vurgu yaptı.
Ürdün Kralı II. Abdullah önceki gün Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile yaptığı ikili görüşmede, başkenti Kudüs olan Filistin devletinin bütün dünyada kabul edilmesi için birlikte hareket edecekleri konusunda görüş birliğine vardıklarını açıklamıştı.

SIRADAKİ HABER
}