HaberlerSır cinayetin perde arkası ortaya çıktı

Sır cinayetin perde arkası ortaya çıktı

Ordu'nun Fatsa ilçesinde öldürülerek Giresun'da ormanlık alana atılan ve cesedi 15 gün sonra bulunan şahsın katil zanlılarından biri sorgulamada cinayeti itiraf etti.

Sır cinayetin perde arkası ortaya çıktı

İstanbul'dan memleketi Ordu'nun Fatsa ilçesine gelen ve geldikten sonra bir daha haber alınamayan 45 yaşındaki Recai Can'ın Giresun'un Dereli ilçesinde cesedi bulundu.

Olayın ardından çalışma başlatan polis ekipleri, cinayetin Fatsa'da işlendiğini, cesedin ise 150 kilometre taşınarak Giresun'a götürüldüğünü belirledi. Olay yerindeki deliller ve güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri çalışma başlattı.

Polisin geniş çaplı çalışması ile Recai Can'ın eşinin de aralarında bulunduğu S.C., M.S., K.G., H.G., B.G ve ismi öğrenilemeyen 2 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerden F.B.'nin ise arandığı belirtildi.
Fatsa Emniyet Müdürlüğü'nde şüphelilerin sorgulanmasına başlandı.

Yapılan sorgulama sonucunda şüphelilerden M.S.'nin olay günü öldürülen Recai C. ile boğuştuklarını itiraf ettiği öğrenildi. Şüpheli M.S.'nin ayrıca ifadesinde olay esnasında hala aranan F.B. ile birlikte hareket ettiğini söylediği belirtildi.

Sorgulamada suçunu itiraf eden M.S., polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri altında olayın yaşandığı Saraytepe Mahallesi Elekçi Irmağı yanındaki yere götürüldü. Burada cinayette kullanılan silahı arayan ancak bulamayan olay yeri inceleme ekipleri, daha sonra Ayazlı Mahallesi'ndeki evine giderek, silahı evin bodrum katında odunların arasına gizlenmiş şekilde buldu. Olay yerine getirildiği esnada şüpheli M.S.'ye mahalle sakinleri tepki gösterdi. M.S., daha sonra Fatsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Polis, cinayeti il genelinde bulunan TEDES kameraları ve bir kanalda yayınlanan TV programındaki açıklamalardan yola çıkarak çözdü. Suçunu itiraf ettiği öğrenilen M.S. ve beraberindeki şüphelilerin yarın mahkemeye çıkarılacağı ifade edildi. fatsa  cinayet


SIRADAKİ HABER
}