Ablanın isyanı - Samsunspor Haberleri

Geçtiğimiz aylarda vefat eden Samsunspor taraftarı ve gazeteci Mehmet Soykan'ın ablası Kevser Soykan, isyan etti. Soykan, 'Bize verilen sözler yerine getirdilmediği gibi bu sözlerin tutulduğunu düşünenler, arkamızdan konuşmaya başladı' dedi.

Ablanın isyanı

SÖZLER VERİLDİ

Samsunspor Şirinler Taraftar Grubu Onursal Başkanı ve gazeteciMehmet Soykan, geçtiğimiz aylarda vefat etmişti. Erkan yaştaki vefatıyla herkesi yasa boğan Mehmet Soykan'ın aramızdan ayrılışının ardından bir çok belediye başkanı ailesine bazı sözler verdi. Ancak aradan 3 aydan fazla süre geçmesine rağmen bu sözler tutulmazken, Mehmet Soykan'ın ailesine yapılan 'Evi parayı aldılar, rahatları yerinde' gibi yakıştırmaların ardından abla Kevser Soykan, açıklama yaptı. Kevser Soykan, "Mehmet'in vefatının ardından arkadaşları küçük kızı için bir şeyler yapmak istedi. Belediye başkanlarıyla görüşüldü. Onlar da bizlere bazı sözler verdiler" diye konuştu.

BİR ŞEY ALMADIK

Kevser Soykan, "İlkadım Belediyesi ev, Atakum Belediyesi 40 bin TL, Tekkeköy Belediyesi 20 bin TL ve Canik Belediyesi de vergi borçlarını ödeme sözü verdi. Aradan 3 ayı aşkın bir süre geçti ve bu sözler bizlerin üzerine yapıştı. Sözlerin yerine getirildiğini düşünenler, her yerde 'evi parayı aldılar, rahatları yerinde' gibi konuşmaya başladılar. Bunlar içimize dokunuyor. Biz kimseden bir şey istemedik ve almadık. Bu sözleri verenlerin üzerimizdeki bu çirkin görüntüyü silmelerini istiyoruz, o bize yeter. Söz verdik, tutmadık desinler bize yeter. Yeterki bizim çevremizdekiler de bir şeyler almadığımızı bilsin ve o çirkin yakıştırmaları yapmasınlar" dedi.

Selçuk KAYA

SIRADAKİ HABER
}