HaberlerKocaeli HaberleriGebze'de iki mahalle iftar sofrasında buluştu

Gebze'de iki mahalle iftar sofrasında buluştu - Kocaeli Haberleri

Gebze Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel iftar sofrası Sultan Orhan ve Hacı Halil Mahallesi sakinlerini bir araya getirdi.

Gebze'de iki mahalle iftar sofrasında buluştu

Gebze Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel iftar sofrası Sultan Orhan ve Hacı Halil Mahallesi sakinlerini bir araya getirdi. İftar programına Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, belediye başkan yardımcıları Engin Güzel, Nilay Ayran, Sadık Albayrak, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı.
İftar programının gerçekleşeceği alanda masaları tek tek gezen Başkan Köşker mahalle sakinlerinin Ramazan aylarını kutladı. Mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Köşker, belediyecilik faaliyetleri hakkında bilgi verdi, projeleri anlattı.
İftar öncesi kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 'Allah'a şükürler olsun ki bir kez daha bu güzel ailemizle birlikte iftar açıyoruz. Bugün burada ailemizle birlikte dostluk soframızda, kardeşlik soframızda bir aradayız. Allah'a şükürler olsun. Ramazan ayı bereket ayı, mağfiret ayı, rahmet ayı, sonunda da cehennemden kurtulma ayı. Bir ay süren Ramazan ayının kıymetini iyi bilelim' dedi.
Bolluk içerindeki bir ülkede yaşadıklarını dile getiren Köşker, 'Allah'a şükürler olsun ki bolluk içerisinde bir ülkede yaşıyoruz. Bunun kıymetini bilelim, şükredelim. Ülkemiz için gece gündüz çalışan ve ülkemizin bu duruma gelmesinde çok büyük emeği olan Cumhurbaşkanımızı da yalnız bırakmayalım. Desteğimiz artırarak sürdürelim' diye konuştu.
Her yıl olduğu gibi bu yılda iftar programına çocuklar unutulmadı. Çocuklar için oyunlar sergilendi, özel hediyeler verildi. Çocuklar özellikle Karagöz ve Hacivat'ın maceralarına çok güldü. Çocuklara özel hazırlanan programda çocuklara pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır ikram edildi. İftar programında ayrıca semazen gösterisi de yer aldı.

SIRADAKİ HABER
}