HaberlerKarakas HaberleriMaduro: 'Kaçakçılığı önlemek için benzin fiyatlarının artması gerekiyor'

Maduro: 'Kaçakçılığı önlemek için benzin fiyatlarının artması gerekiyor' - Karakas Haberleri

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kaçakçılığı önlemek için ülkede yakıt fiyatlarının artması gerektiğini söyledi.

Maduro: 'Kaçakçılığı önlemek için benzin fiyatlarının artması gerekiyor'

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Karakas'ta bir televizyon programında yaptığı konuşmada, ülkeyi milyonlarca lirayla aldatan kaçakçıları durdurmak için yakıt fiyatlarının artması gerektiğini söyledi. Maduro, 'Kolombiya ve Karayipler'e yapılan kaçakçılığı durdurmak için ülkedeki benzin uluslararası bir fiyata satılmalı' dedi.
Maduro, kimlik belgesi olan vatandaşlara araçlarını kayıt ettirdikleri takdirde doğrudan yakıt yardımında bulunmaya devam edileceğini söyledi fakat bu planın nasıl işleyeceğini anlatmadı. Bununla birlikte, Maduro hükümetinin karşıtı olan vatandaşlar kimlik belgesi kullanmayı reddediyor.
Birçok petrol üreticisi ülke gibi Venezuela da vatandaşlarına ciddi bir yakıt yardımında bulunuyor. Benzini ucuza alan kaçakçılar, daha sonra başka ülkelere satıyor. Kötü durumda olan Venezuela ekonomisinde enflasyon oranlarının bu yıl yüzde 1 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Ülkede petrol fiyatları ise neredeyse hiç değişmedi.

SIRADAKİ HABER
}