HaberlerSamsun HaberleriSamsunlu şirketlerden büyük başarı

Samsunlu şirketlerden büyük başarı - Samsun Haberleri

Capital Dergisi tarafından düzenlenen 'Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Listede Samsun'dan Ulusoy Un ve Erçal Fındık Otomotiv şirketleri de yer aldı.

Samsunlu şirketlerden büyük başarı

Capital Dergisi tarafından bu yıl 21’inci kez düzenlenen "Capital 500 - Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması"nın sonuçları, İstanbul’da düzenlenen törenle açıklandı. Tüpraş, Türk Hava Yolları (THY) ve Petrol Ofisi'nin ilk üç sırayı aldığı listede Samsun'dan Ulusoy Un ve Erçal Fındık-Otomotiv şirketleri yer aldı.

9 KATEGORİDE 23 ÖDÜL

Araştırma kapsamında ciro, karlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirilen şirketlere, 9 kategoride 23 ödül verildi. Araştırmada, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir zeminde büyümesine katkı sağlayan şirketler ciro büyüklüğüne göre sıralandı. Samsun'dan ise listeye iki şirket girdi. Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1 milyar 805 milyon 706 bin TL'lik cirosuyla listenin 131'inci sırasında yer alırken, bir önceki yıla göre 34 basamak yükseldi. Listeye 450'nci sıradan giren Erçal Fındık Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise 473 milyon 421 bin TL'lik cirosuyla listenin 450'nci sırasında kendine yer buldu ve önceki yıla göre 12 basamaklık bir yükseliş yaşadı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}