HaberlerSamsunspor Haberleriİsmet Taşdemir: 'Güven olmadan çalışamayız'

İsmet Taşdemir: 'Güven olmadan çalışamayız' - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, sezon bittikten sonra ilk kez Haber Gazetesi'ne konuşurken, 'İnsanlar 'sözleşmem devam ediyor' dediğimde yanlış anlıyor. Bizim burada gönül bağımız var. Paraymış sözleşmeymiş öyle hocalardan değiliz. Karşılıklı güven olmadan çalışamayız' dedi

İsmet Taşdemir: 'Güven olmadan çalışamayız'

Samsunspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, lig bittikten sonra ilk kez Haber Gazetesi'ne konuştu. Deneyimli teknik adam, önemli mesajlar verirken, gönül birliğiyle görevine devam etmek istediğini söyledi. Taşdemir, "Ben 6 aylık yada 15 maçlık göreve gelmedim. 1,5 yıllık sözleşme imzaladık. Biz işi 15 maçta bitirmeye çalıştık ama yapamadık. 1 yıl daha sözleşmemiz var. İnsanlar 'sözleşmem var' dediğimizde yanlış anlıyor. Bizim burada gönül bağımız var. Gönül birlikteliğimiz var. Paraymış, sözleşmeymiş biz öyle hocalardan değiliz. Biz gönül bağıyla bağlıyız Samsunspor'a. İsmail Uyanık, Samsun, Samsunspor benim için çok farklı şeyler ifade ediyor. Ben normal bir hoca gibi bakamam. Burası bizim şehrimiz. Karşılıklı güven olmadan zaten çalışamayız. İstanbul'da yaptığımız ilk toplantıda, bu söylediklerimiz aynılarını söyledim. Önümüzdeki hafta da Samsun'da gelecek sezonla ilişkili bir toplantı yapacağız" diye konuştu. 

KÜÇÜK ŞEYLERE TAKILDIK

İsmet Taşdemir, "Lig bittiğinde çok üzüldük, ben daha yeni yeni kendime geliyorum. En fanatik Samsunspor taraftarlarımız ne kadar üzüldüyse, ben de o kadar üzüldüm. Kim istemez başarılı olmayı? Yapamadık başaramadık. Direkt göreve geldik, kamp yapamadık, takımı biliyordum ama geldiğimde fizik, kondisyon ve mental olarak beklediğim gibi karşılaşmadım. Doğru bildiğimizi yapmaya çalıştık. 33 puan topladık başarısız olduk. İlk play-off maçında çok farklı kazanabilirdik kazanamadık. İkinci maçta rakip savunma yaptı. Verilmeyen golümüz var. Camiamız çok fazla hakem hatasıyla karşılaştı. Ben oyuncularıma güvendim ve inandım. İnsanlar nedense 'O oyuncu niye oynamadı' gibi küçük şeylere kilitlendi ve biz o küçük takıntılarımızdan dolayı büyük işi şampiyonluğu kaçırdık. Taraftarlarımız çalıştığımız dönemde bizleri yanlış anladılar ama canları sağ olsun, önümüzdeki sezon şampiyonluğu gördüklerinde inşallah gönü bağımız oluşacaktır" dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}