HaberlerSamsun haberParlayan yıldız Samsun

Parlayan yıldız Samsun - Samsun haber

Okçuluk branşında Türkiye'de söz sahibi olan Samsun, altyapı harekatına yeniden başladı. İl Temsilcisi Kadir Günay, 'TOHM ve milli takımlara altyapı hazırlığına yeniden başladık. Samsun Türk okçuluğunun parlayan yıldızı olmaya devam edecek' dedi

Parlayan yıldız Samsun

SIKI EĞİTİMLER

Yaz sezonuyla birlikte spor okulları çalışmalarına hız veren okçuluk kategorisinde yeniden yapılanma harekatı başladı. Samsun okçuluğu son yıllarda kaybolan altyapısını yeniden düzenliyor. Yaz spor okullarından seçilen yetenekli sporcular tesislerde tecrübeli antrenörler tarafından hızlı bir proğramdan geçiriliyor. Gelecek vaad eden sporcuların önümüzdeki yıllarda Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde ve milli takım bünyesinde yer alması planlanıyor.

HEDEF OLİMPİYAT

Altyapıda ciddi bir yapılanma içerisine girdiklerini belirten Okçuluk İl Temsilcisi Kadir Günay, "Türkiye'nin okçuluk sporunda en büyük ihtiyaçlarını Samsun'dan karşılıyoruz. Burada Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi de var. Son yıllarda Samsun olarak altyapı da büyük sıkıntılar çekiyoruz. Bunun önüne geçebilmek adına spor okullarından seçtiğimiz yetenekli çocuklarımızı ayrı bir eğitime tabi tutuyoruz. Şu an 20'ye yakın altyapıya hazırlık olarak belirlediğimiz sporcular var. Türkiye'nin kalbi Samsundur ve olmaya da devam edecektir" diye konuştu.

Salim YILDIZ ÖZELSIRADAKİ HABER
}