HaberlerSamsun HaberleriSamsun'daki sel felaketinde kahreden detay! Kızını kurtardı ama...

Samsun'daki sel felaketinde kahreden detay! Kızını kurtardı ama... - Samsun Haberleri

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde saat 13.00 civarında başlayan yağmur felakete döndü. İlçede etkili olan yağışın ardından meydana gelen selde kaybolan bir kişinin cesedine ulaşıldı. Selde hayatını kaybeden Ahmet Yıldız'ın kızıyla birlikte fındık bahçesine gittiği, kızını derenin karşısına geçirdikten sonra sel sularına kapıldığı öğrenildi.

Samsun'daki sel felaketinde kahreden detay! Kızını kurtardı ama...

Samsun'un Salıpazarı ilçe merkezinde çok sayıda caddeyi su bastı, merkezdeki dere yatağı taştı. İlçenin Kırgıl Mahallesi’nde Ahmet Yıldız isimli bir şahıs, sulara kapılıp kayboldu. Durum üzerine polis ve 112 acil servis ekiplerine haber verildi. Yapılan çalışmanın ardından kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı. İlçenin Esatçiftliği ve Tanhal mahallelerinde etkisini gösteren sağanak yağış grup yollarını da vurdu.

CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Selde hayatını kaybeden Ahmet Yıldız'ın, kızı ile eşeğe binerek fındık tarlasına gittiği, bu sırada aniden bastıran yağmur sırasında kızını dereden karşıya geçirmeyi başardığı öğrenildi. Kızını kenara ulaştırdıktan sonra suda kaybolan Ahmet Yıldız'ın cansız bedeni kepçe ile çamurdan çıkarıldı. Bölgeye AFAD ekiplerinin de sevk edildiği bildirildi.

Ahmet Naci KILAVUZ

Samsun'daki sel felaketinde ölü sayısı 2'ye yükseldi

Samsun'da sel felaketi: 1 ölü

Samsun'da sel can aldı! İşte olay yerinden ilk görüntüler

Başkan Demir'den sel açıklaması: 'Tarım işçilerine ulaşmak istiyoruz'

Samsun'daki sel sonrası ilçe harabeye döndü! 1 ölü, 1 kayıp

Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül: 'Bir can kaybımız, üç dört de kayıp var'

SIRADAKİ HABER
}