İstanbul haber: Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'taki 19 Mayıs kutlamalarına katıldı

İstanbul haber: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'ta gerçekleştirilen 19 Mayıs kutlamalarında, 'Cumhuriyet'in sayesinde okudum, üniversiteyi bitirdim ve devletin önemli makamlarına geldim ama hiçbir zaman şunu unutmadım. Bana bu imkanı sunan ve bu yolu açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman arkadaşlarıdır' dedi.

Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'taki 19 Mayıs kutlamalarına katıldı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı yurdun dört bir köşesinde kutlanırken, İstanbul'daki kutlama noktalarından biri de Beşiktaş oldu. Beşiktaş Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtının çevresinde toplanan yüzlerce vatandaş, Türk bayraklarını dalgalandırarak çalınan marşlara eşlik etti, okunan şiirleri dinledi.
Beşiktaş Belediyesi'nin organize ettiği kutlamaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılırken, Kılıçdaroğlu alana CHP'li milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile birlikte seçim otobüsüyle geldi. Kendisini bekleyen yüzlerce İstanbulluya bir konuşma yapması beklenen Kılıçdaroğlu, kendisi için hazırlanan kürsü yerine otobüsün üstünde konuştu.

'Cumhuriyet'in ve bu ülkeyi kuranların kadrini bilmek zorundayız'
Beşiktaş'ta vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, konuşmasına Cumhuriyet'in kurulduğu dönem hakkında bir değerlendirme yaparak başlarken, 'Kadınlarda okuma oranı binde 8'di. Erkeklerde yüzde 6, bazı araştırmalara göre de yüzde 7 ya da yüzde 8'di. Bazen söyleniyor, 'Neden hemen çok partili hayata geçmedik?' diye. Onlar Cumhuriyet'in hangi koşullarda kurulduğunu bilmiyorlar. Seçim sandıklarında bile okuma yazmayı bilen koyacağınız eleman yoktu. Cumhuriyet bu koşullarda kuruldu. Dolayısıyla hepimiz Cumhuriyet'in ve bu ülkeyi kuranların kadrini bilmek zorundayız' dedi.

'Cumhuriyet'in en iyi örneklerinden biri benim'
Kılıçdaroğlu, hayat şartlarının zorluğuna rağmen bu günlere Cumhuriyet sayesinde gelebildiğini ifade ederek, 'Cumhuriyet'in en iyi örneklerinden biri benim. Kuş uçmaz, kervan geçmez bir yerde dünyaya geldim. 7 kardeşiz ve okuma yazma bilen ve üniversiteye giden kardeşlerden birisiyim. Dolayısıyla devletin olanaklarıyla, Cumhuriyet'in sayesinde okudum, üniversiteyi bitirdim ve devletin önemli makamlarına geldim, ama hiçbir zaman şunu unutmadım. Bana bu imkanı sunan ve bu yolu açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman arkadaşlarıdır. 19 Mayıs'ın önemini biliyoruz. Kişiliği, kimliği, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun hep birlikte cumhuriyete sahip çıkacağız. Hepinizin 19 Mayıs Bayramı kutlu olsun. Yiğitçe, özgürce güzel bir Türkiye'yi hep beraber inşa edeceğiz' diyerek sözlerini noktaladı.
Konuşmasının ardından makam aracına binen Kılıçdaroğlu, kutlama alanından vatandaşları selamlayarak ayrılırken, konuşma yapılan otobüsle kutlama alanında ayrılan Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar da vatandaşların 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak, iyi dilek mesajları ve selamlamalarla Beşiktaş Meydanı'ndan ayrıldı.

Kılıçdaroğlu, Beşiktaş’taki 19 Mayıs kutlamalarına katıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da nefes aldıracak proje

1 Samsun'da nefes aldıracak proje

Sifakis hırslandı

2 Sifakis hırslandı

Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi

3 Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi

Samsun masum sayılır

4 Samsun masum sayılır...

Samsunspor'da iç saha özlemi

5 Samsunspor'da iç saha özlemi

Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

6 Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

Fındıkta son durum ne Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

7 Fındıkta son durum ne? Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları

Samsunspor'da Elazığ mesaisi

8 Samsunspor'da Elazığ mesaisi

Samsun Valiliği 'erişilebilir' oluyor

9 Samsun Valiliği 'erişilebilir' oluyor

TMO Samsun'da kaç ton fındık aldı

10 TMO Samsun'da kaç ton fındık aldı?


SIRADAKİ HABER