İstanbul haber: Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'taki 19 Mayıs kutlamalarına katıldı

İstanbul haber: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'ta gerçekleştirilen 19 Mayıs kutlamalarında, 'Cumhuriyet'in sayesinde okudum, üniversiteyi bitirdim ve devletin önemli makamlarına geldim ama hiçbir zaman şunu unutmadım. Bana bu imkanı sunan ve bu yolu açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman arkadaşlarıdır' dedi.

Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'taki 19 Mayıs kutlamalarına katıldı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı yurdun dört bir köşesinde kutlanırken, İstanbul'daki kutlama noktalarından biri de Beşiktaş oldu. Beşiktaş Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtının çevresinde toplanan yüzlerce vatandaş, Türk bayraklarını dalgalandırarak çalınan marşlara eşlik etti, okunan şiirleri dinledi.
Beşiktaş Belediyesi'nin organize ettiği kutlamaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılırken, Kılıçdaroğlu alana CHP'li milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile birlikte seçim otobüsüyle geldi. Kendisini bekleyen yüzlerce İstanbulluya bir konuşma yapması beklenen Kılıçdaroğlu, kendisi için hazırlanan kürsü yerine otobüsün üstünde konuştu.

'Cumhuriyet'in ve bu ülkeyi kuranların kadrini bilmek zorundayız'
Beşiktaş'ta vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, konuşmasına Cumhuriyet'in kurulduğu dönem hakkında bir değerlendirme yaparak başlarken, 'Kadınlarda okuma oranı binde 8'di. Erkeklerde yüzde 6, bazı araştırmalara göre de yüzde 7 ya da yüzde 8'di. Bazen söyleniyor, 'Neden hemen çok partili hayata geçmedik?' diye. Onlar Cumhuriyet'in hangi koşullarda kurulduğunu bilmiyorlar. Seçim sandıklarında bile okuma yazmayı bilen koyacağınız eleman yoktu. Cumhuriyet bu koşullarda kuruldu. Dolayısıyla hepimiz Cumhuriyet'in ve bu ülkeyi kuranların kadrini bilmek zorundayız' dedi.

'Cumhuriyet'in en iyi örneklerinden biri benim'
Kılıçdaroğlu, hayat şartlarının zorluğuna rağmen bu günlere Cumhuriyet sayesinde gelebildiğini ifade ederek, 'Cumhuriyet'in en iyi örneklerinden biri benim. Kuş uçmaz, kervan geçmez bir yerde dünyaya geldim. 7 kardeşiz ve okuma yazma bilen ve üniversiteye giden kardeşlerden birisiyim. Dolayısıyla devletin olanaklarıyla, Cumhuriyet'in sayesinde okudum, üniversiteyi bitirdim ve devletin önemli makamlarına geldim, ama hiçbir zaman şunu unutmadım. Bana bu imkanı sunan ve bu yolu açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman arkadaşlarıdır. 19 Mayıs'ın önemini biliyoruz. Kişiliği, kimliği, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun hep birlikte cumhuriyete sahip çıkacağız. Hepinizin 19 Mayıs Bayramı kutlu olsun. Yiğitçe, özgürce güzel bir Türkiye'yi hep beraber inşa edeceğiz' diyerek sözlerini noktaladı.
Konuşmasının ardından makam aracına binen Kılıçdaroğlu, kutlama alanından vatandaşları selamlayarak ayrılırken, konuşma yapılan otobüsle kutlama alanında ayrılan Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar da vatandaşların 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak, iyi dilek mesajları ve selamlamalarla Beşiktaş Meydanı'ndan ayrıldı.

Kılıçdaroğlu, Beşiktaş’taki 19 Mayıs kutlamalarına katıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

5 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Yaşam savaşını kaybetti

6 Yaşam savaşını kaybetti

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

7 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

8 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

Şaşırmayın!..

9 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

10 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'


SIRADAKİ HABER