HaberlerKayseri HaberleriVali Kamçı, Şehit Abuzer Doğan'ın Mevlidine Katıldı

Vali Kamçı, Şehit Abuzer Doğan'ın Mevlidine Katıldı - Kayseri Haberleri

Vali Süleyman Kamçı, şehit Piyade Uzman Çavuş Abuzer Doğan'ın Melikgazi İlçesi İldem Mahallesi'ndeki baba ocağında okutulan Mevlid-i Şerif'e katıldı.

Vali Kamçı, Şehit Abuzer Doğan'ın Mevlidine Katıldı

Garnizon Komutanı Tüğgeneral Ercan Teke, Vali Yardımcısı Zekeriya Güney, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yirik, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Sevim, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Melikgazi Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Müftüsü Şahin Güven ile birlikte şehit evine gelen Vali Kamçı, aileye, yakınlarına ve mahalle sakinlerine bir kez daha başsağlığı diledi.
Vali Kamçı, devlet olarak her zaman şehitlerin emaneti olan ailelerinin yanında olacaklarını vurgulayarak, 'Şehidimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Şehidimizin emanetlerine sahip çıkarak onun mezarında rahat uyumasını sağlamak bizlerin görevidir.' diye konuştu.
Vali Kamçı, Abuzer Doğan gibi yiğit vatan evlatlarının asla unutulmayacağını belirterek, Abuzer'in artık tüm milletin evladı olduğunu söyledi.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mevlit programında dualar okundu.
Uzman Çavuş Abuzer Doğan, Tendürek Dağı Gülüzar Adası mevkiinde arama tarama faaliyeti esnasında BTÖ mensuplarınca açılan ateş sonucu çıkan çatışmada şehit olmuştu.

Vali Kamçı, Şehit Abuzer Doğan’ın Mevlidine Katıldı

SIRADAKİ HABER
}