Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsunlu akrobat bisikletçi isyanda!

Samsunlu bisikletçi Recep Sarısoy, 'tehlikeli bisiklet sürdüğü' gerekçesiyle üç yılda 324 liralık üç trafik cezası kesildiğini belirterek, duruma tepki gösterdi. Sarısoy, şehirde bisikletliler için özel alanların bulunmamasından dert yandı.

Samsunlu akrobat bisikletçi isyanda!

Bisiklet üzerinde akrobasi hareketleri yapan 22 yaşındaki Recep Sarısoy'a toplam 5 trafik cezası kesildi. Daha önceki cezalarını trafiği tehlikeye düşürmekten alan Sarısoy, son iki cezasını ise çevreyi tehlikeye sokmaktan aldı.

Samsun’da bisikletiyle rahat gezecek bir yer olmadığını savunan Sarısoy, polislerin kendisini MOBESE kameralarından görüp ceza yazdığını söyledi.

Kimseye zarar vermediği halde ceza yediğini savunan Recep Sarısoy, “Samsun’da beni değişik sitillerde bisiklet sürmemden tanırlar. Sürekli akrobasi ve atlama-zıplama hareketleri yaparım. Bisikleti geri geri sürerim. Bisikletle genelde tehlikeli hareketler yaparım. Bunlardan dolayı trafik cezası yedim. Her yıl polisler sağ olsun düzenli olarak bana trafik cezası yazıyorlar. Gerekçeleri ise çevreyi tehlikeye sokuyormuşum. Ben kimseyi ezmiyorum, kimseye çarpmıyorum. Kimseye bir zarar vermediğim halde bana ceza yazıyorlar. Bu zamana kadar toplam 5 tane trafik cezası yedim. Son 3 cezamı 2014, 2015 ve 2016 yıllarında yedim. Biri 189 lira, 100 lira, biri de 35 lira. Son 3 yılda toplamda 324 lira tutarında para cezası yedim” dedi.

“POLİSLER CEZA YAZMAK İÇİN DEFTERDEN MADDE ARIYORLAR”

Polislerin kendisini kameralardan tespit ettiğini belirten Sarısoy, “Bana MOBESE’lerden ulaşıyorlar. MOBESE kayıtlarında beni gören polisler hemen benim yanıma gelip ‘Sen ne yapıyorsun? Niye bisikletle hareket yapıyorsun? Burası bunun alanı mı?’ diyorlar. Bana böyle diyorlar ama bisikletle hareket yapılacak alan yok ki bana ‘burası bunun alanı mı?’ diyorlar. Ceza yazmak için geldiklerinde ise defterlerini açarak bana bir şey yazmak için madde arıyorlar. Bir madde bulup ceza yazıyorlar. Biz de karşı çıkamıyoruz. Sonuçta devletin polisi. Önceden cezaları 66. maddeden (trafiği tehlikeye sokmak) yazıyorlardı. Şimdi ise Kabahatler Kanunu’ndan ‘çevreyi tehlikeye atmak’ suçundan cezaları yazıyorlar. Bir madde bulup illaki bir ceza yazıyorlar. Vergi Dairesi’ne cezayı çıkartmak için gittiğimde ise memurlar 3 tane cezam olduğunu söyledi. Bana ‘bisikletle trafik cezası yemişsin’ dedi. Ben bunu görünce bayağı bir şaşırdım. Bizim bisikletle özgürce hareket yapacağımız alanlar yok. Bizler bisikleti buralarda sürmeyeceğiz de nerede süreceğiz? Yetkililerden en kısa sürede bisiklet sürülecek alanların yapılmasını istiyorum. Ben sürekli ceza yemek zorunda kalmak istemiyorum. Sürekli ceza yazıyorlar. Artık bir yere kadar” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları umutlandırdı

1 Fındık fiyatları umutlandırdı

Samsunda sokak ortasında infaz Askerden gelen genç

2 Samsun'da sokak ortasında infaz! Askerden gelen genç...

Samsunda kanlı kavga Yaralılar var

3 Samsun'da kanlı kavga! Yaralılar var

Samsundaki o lise yıkılıyor

4 Samsun'daki o lise yıkılıyor

Samsunda kadınların korkulu rüyası yakalandı

5 Samsun'da kadınların korkulu rüyası yakalandı

Samsundaki Canik Başarı operasyonunda üçüncü gözaltı dalgası

6 Samsun'daki 'Canik Başarı' operasyonunda üçüncü gözaltı dalgası

Samsunun ilk yerli tramvayı yola çıktı

7 Samsun'un ilk yerli tramvayı yola çıktı

Samsunsporlu taraftarlar Hocam sana güveniyoruz

8 Samsunsporlu taraftarlar: Hocam sana güveniyoruz

Her gelene 6 atıyor

9 Her gelene 6 atıyor

Giresunda doğdu, Arjantinde yıldız oldu

10 Giresun'da doğdu, Arjantin'de yıldız oldu


SIRADAKİ HABER