Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Başkan Tok onları unutmadı

İlkadım Belediyesi, '18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası' kapsamında huzurevinde kalan yaşlılara cilt bakımı ve saç kesimi yaptı.

Başkan Tok onları unutmadı

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı kuaför kursunun usta öğreticisi ve öğrencilerinden oluşan 12 kişi 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde kalan 69 yaşlıya saç kesimi, saç boyaması ve cilt bakımı yaptı. Bir hafta sürecek olan bakımda İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok da yaşlılara karanfil dağıttı.

Gençlerin yaşlılara iyi davranmaları konusunda uyarılarda bulunan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Bugün Yaşlılar Haftası münasebetiyle huzurevini ziyaret ettik. Yaşlılarımızla beraber olmak çok önemli. Çünkü yaşlılarımızın bizim bu zamana gelmemizde çok önemli emekleri var. İnsan doğumundan ölümü arasına her zaman sevgiye, saygıya, hürmete muhtaç bir varlıktır. Biz Türk milleti olarak örf, adet ve göreneklerimiz gereği yaşlılarımıza ve büyüklerimize sevgi, saygıyı önemseyen bir toplumuz. Son zamanlarda maalesef evlatların annelerine ve babalarına karşı acımasız davrandıklarını duyuyoruz. Ama genel olarak Türk toplumu büyüklerine, yaşlılarına saygılı bir toplumdur. Ben bunu önemsiyorum. Çünkü yaşlılar geçmişteki bilgi, birikim ve becerilerini bizim nesillere aktaran bir meşaledir. Gençlerimize de ne olur annelerinize, babalarınıza, yaşlılarınıza saygıyı eksik etmeyin diyorum. Çünkü yarın bizde yaşlı olacağız. Aynı duruma düşmemek adına da bu saygıyı eksik etmemiz gerekiyor. Çünkü gerçekten onlar çok büyük deneyimler geçirdiler. Yaşlılarımız, bu deneyimlerini, örflerini, adetlerini, geleneklerini gelecek nesillere aktarma noktasında önemli bir görev üstleniyorlar. Bu vesile ile biz yaşlılarımıza ne yapsak azdır' dedi.

Bakımı yapılan yaşlıların mutlu olduğunu ifade eden Tok, 'İlkadım Belediyesi Kültür Müdürlüğümüz tarafından bizim kuaförlük kursumuzun usta öğreticileri, öğrencileri bugün buradaki yaşlılarımızın istedikleri gibi saç kesimini yapıyorlar hem de saç boyamalarını yapıyorlar. Çünkü insan yaş ne olursa olsun her zaman güzel olmayı, güzel giyinmeyi, güzel tıraş olmayı ister. Burada yaşlılarımıza saç boyamaları, manikür, pedikür, cilt bakımları yapılıyor. Biz de çok mutlu olduklarını gördük. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur' diye konuştu.
Yaşlılar da kendilerine gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

4 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

5 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsunlu şehide son görev

6 Samsunlu şehide son görev!

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

7 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Öyle kolay olmadı

8 Öyle kolay olmadı...

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

9 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Ağrıdan acı haber 2 asker şehit, 4 yaralı

10 Ağrı'dan acı haber: 2 asker şehit, 4 yaralı


SIRADAKİ HABER