Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Terme'de ücretsiz sağlık hizmeti

Terme'de Belediye ve Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi (KETEM) işbirliğinde ücretsiz kanser taraması yapılacak

Terme'de ücretsiz sağlık hizmeti

Samsun'un Terme ilçesinde Terme Belediyesi ve Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi (KETEM) işbirliğinde ücretsiz olarak mobil kanser taraması yapılacak. Belediye Başkanı Şenol Kul, "Sağlıklı birey sağlıklı toplum demektir" dedi.

BAŞKAN ŞENOL KUL'A ZİYARET
Terme Belediyesi önündeki alanda 12 Nisan Salı günü öğleden sonra başlayacak ve 16 Nisan cumartesi günü akşama kadar devam edecek kanser taraması için bilgilendirme ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Samsun Halk Sağlığı Müdür Vekili Uzman Dr. Emine Çan, Müdür Yardımcısı Dr. Erdinç Özoğlu, Şube Müdürü Dr. Nilden Arslan, Dr. Sinan Demirkol ve Terme Toplum Sağlığı (TSM) Başkanı Murat Başeskioğlu, Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti.

Mobil KETEM projesi ile erken tanı, tedavi şansı ve yaşam kalitesinin arttırılarak en kaliteli şekilde koruyucu sağlık hizmetinin sunulmasının amaçlandığını ifade eden Dr. Emine Çan, "Önümüzdeki hafta salı gününden cumartesi akşamına kadar Terme ilçemizde hizmet vereceğiz. Ülkemizde sık görülen ve erken teşhisi mümkün olan kanser türlerinden olan 40-69 arası kadınlara meme, 30-65 yaş arası kadınlara rahim ağzı ve 50-70 yaş kadın ve erkeklere kalın bağırsak kanseri ile ilgili taramalar yapacağız" diye konuştu.

TERMELİLER BU HİZMETTEN YARARLANSIN
Sağlık hizmetlerini çok önemsediklerini vurgulayan Başkan Şenol Kul ise, "Kanser rakamlarına baktığınız zaman toplumun en önemli sorunları arasında olduğunu görüyoruz. Hiç bir hemşehrimizin kansere yakalanmasını istemeyiz, fakat bunlar da hayatın bir gerçeği. Hemşehrilerimizin ayaklarına kadar gelen böyle bir imkandan istifade etmelerini temenni ediyorum. Sağlıklı bireylerin sağlıklı toplumları oluşturacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

2 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan 5li imza

3 Samsunspor'dan 5'li imza

Samsunlu gence acı kader

4 Samsunlu gence acı kader

Buz tutan barajda kayboldu

5 Buz tutan barajda kayboldu

 Hızlı tren başka  bahara kaldı

6 Hızlı tren başka bahara kaldı

Futbol şehitlerine beste

7 Futbol şehitlerine beste

FETÖnün imamları gözaltına alındı

8 FETÖ'nün imamları gözaltına alındı

AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

9 AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

AK Parti Teşkilatından İl Müftüsüne ziyaret

10 AK Parti Teşkilatından İl Müftüsüne ziyaret


SIRADAKİ HABER