Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun eğitimde marka olacak

İl Milli Müdürlüğü görevine getirilen Coşkun Esen, 'Samsun'u, Türkiye'nin eğitimde marka ili olması için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız' dedi

Samsun eğitimde marka olacak

Samsun Sinoplular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ayancıklı Coşkun Esen için yemek düzenlendi. Samsun Barosu Lokali'ndeki yemekte konuşan Coşkun Esen, Samsun'u eğitimde marka il yapacaklarını söyledi.

BAŞLI BAŞINA BİR GÜÇ
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Coşkun Esen, Samsun Sinoplular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kendisi için düzenlediği yemekte hemşehrileriyle bir araya geldi. Yemeğe katılan Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, "Sivil toplum örgütleri başlı başına bir güçtür. Hemşehri örgütlerinin evimizin önündeki çöpü temizlemek için bir araç olduğunu, kamu kuruluşlarının yanındaki bir güç olduğunu düşünüyorum. Danimarka'nın nufüsü 5 milyondur. Ama bir Danimarkalı'ya nüfusu sorulduğunda 25 milyon der. Bunun sebebi ise her Danimarkalı 5 sivil toplum örgütüne üyedir. Gerçekten sivil toplum örgütlerine ihtiyaç vardır" dedi.

GÖNÜL DESTEĞİ BEKLİYORUM
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ise, hemşehrileriyle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Samsun'a bir aile ortamında olduğumun farkına vardım. Bana burada da bir aile olmanın sıcaklığını yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Samsun'a Milli Eğitim Müdürü olarak atanmak büyük bir sorumluluktur. Milli Eğitim olarak büyük bir kurumuz. Toplumun üçte 2'sini doğrudan, üçte 2'sini ise dolaylı olarak etkileyen bir kurumuz. Memleketimizin hangi ilinde bize görev tevri edilirse edilsin, en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Şüphesiz Sinopluyum, ancak şu anda Samsunluyum. 250 bin öğrencisi, 20 bin çalışanı ile Samsun'un eğitimde marka il olması için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Bunun için de herkesin gönül desteğini bekliyorum. En çok hizmet beklenen alanda hizmet ediyoruz. Bunu dostlarımızın yardımı ile başaracağız" diye konuştu.

Samsun Sinoplular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gülser Övet Kesimal ise, "Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan hemşehrimiz Coşkun Esen beye hoşgeldin diyor ve başarılar diyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Samsun Sinoplular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gülser Övet Kesimal, Coşkun Esen'e gemi maketi hediye etti. Daha sonra gece için özel olarak hazırlanan pasta kesildi.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı

1 'Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı'

Samsundaki Bank Asya operasyonunda sıcak gelişme

2 Samsun'daki 'Bank Asya' operasyonunda sıcak gelişme

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acı günü

3 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acı günü

Samsunda feci kaza 1 ölü, 1 yaralı

4 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Karadenizde 11 terörist

5 Karadeniz'de 11 terörist

Fındık fiyatları neden yükselmiyor İşte cevabı

6 Fındık fiyatları neden yükselmiyor? İşte cevabı...

Samsunda 11 Iraklı gözaltına alındı

7 Samsun'da 11 Iraklı gözaltına alındı

Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu

8 Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Orduda 25 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı O adamdan ilginç savunma

9 Ordu'da 2.5 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı! O adamdan ilginç savunma

Samsunsporun yeni stadında ses sistemleri test edildi

10 Samsunspor'un yeni stadında ses sistemleri test edildi