Ak Parti'nin Ordu'da hedefi %75

AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, 2019 genel seçimlerinde hedeflerinin büyük olduğunu belirterek, '2019 seçimlerindeki hedefimiz Ordu'da yüzde 75, Türkiye genelinde ise yüzde 58 üzerinde oy alarak rekor kırmak olacaktır' dedi.

Ak Parti'nin Ordu'da hedefi %75

AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, 2019 genel seçimlerinde hedeflerinin büyük olduğunu belirterek, '2019 seçimlerindeki hedefimiz Ordu'da yüzde 75, Türkiye genelinde ise yüzde 58 üzerinde oy alarak rekor kırmak olacaktır' dedi.

İl Başkanı Uğur Çelenk, 'senet günü ile seçim günü tez gelir' diye hazırlıkları aksatmadan sürdürdüklerini vurguladı. Her ay İlçe Danışma Meclisleri toplantılarını aksatmadan yaptıklarını, Ordu'da bulunan 96 bin üyenin yüzde 85'ni güncellediklerini, yine her ay mahalle ve sandık bazlı toplantılar yaptıklarını kaydeden Çelenk, 'Teşkilatlarımızı seçim bir hafta sonraymış gibi diri ve canlı tutacağız' diye konuştu.

'HEDEF ORDU'DA YÜZDE 75, TÜRKİYE'DE YÜZDE 58'

AK Parti olarak 2001 yılında Ordu'da yüzde 42, Türkiye genelinde yüzde 34 oy aldıklarını, yapılan 12 seçimde oylarını katlayarak Türk siyasi hayatındaki tüm rekorları alt üst ettiklerini belirten Uğur Çelenk, şöyle konuştu:

'Şimdi kıramadığımız tek rekor kaldı. O da 1954 seçimlerinde merhum Adnan Menderes'in başında olduğu Demokrat Parti'nin Türkiye genelindeki aldığı yüzde 58 oy oranı. O zaman Demokrat Parti Ordu'dan yüzde 55 oy almış, biz 1 Kasım'da yüzde 65 oy alarak bu rekoru kırdık. 2019 seçimlerindeki hedefimiz Ordu'da yüzde 75, Türkiye genelinde ise yüzde 58 üzerinde oy alarak bu rekoru kırmak olacaktır. AK Parti'nin oylarının yüzde 58'in üzerine çıkarılması için gereken çalışmalar hiç ara vermeden, en ufak bir zafiyete düşmeden, teşkilatlarımızın gayretleri ile yürütülecektir. Bu söylediğimiz rakamlar ütopik rakamlar değil, biz milletimizle beraber oldukça bu aziz milletimiz bize desteğini verecektir.'

'ŞİMDİDEN YOLA ÇIKMA ZAMANI'

Teşkilatlara seslenen Başkan Çelenk, 'Şimdi hep beraber yola düşme zamanındır. 3 yıl gibi kısa zamanı değerlendirme zamanı ve bir dakikasını bile boşa geçirmeme zamanıdır. Öncelikle yapacağımız çalışmada daha önce CHP, MHP, BBP veya HDP'ye oy vermiş kardeşlerimizi bularak, derdimizi davamızı anlatarak Türkiye sevdamızı, 2023 yeni Türkiye vizyonumuzu anlatarak onlardan nasıl oy alabiliriz, Ordu'da yüzde 75'i, Türkiye'de yüzde 58'i nasıl yakalayabiliriz diye plan ve projelerimizi hayata geçireceğiz' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Palet deposunda yangın

2 Palet deposunda yangın

Konya'da fener alayı coşkusu

3 Konya'da fener alayı coşkusu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

4 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

5 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

6 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

7 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

8 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

9 Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

10 Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı


SIRADAKİ HABER