HaberlerTekkeköy fakülte için harekete geçti

Tekkeköy fakülte için harekete geçti

Samsun ve Tekkeköy ekonomisine büyük katkı sağlayacak dev projelerden birisi olan 'Lojistik Köy'ün yapım çalışmalarının başlaması ile ilçenin fakülte gerekliliği katlandı.

Tekkeköy fakülte için harekete geçti

İlçeye ekonomik anlamda büyük kazanç sağlayacak bölgenin en büyük yatırımlarından biri olan Lojistik Köy projesinin Tekkeköy sınırları içerisinde vücut bulmasının ilçenin olmazsa olmazı olan fakülte gerekliliğini ortaya koyduğunu dile getiren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'İlçemiz çok önemli dev bir yatırıma daha ev sahipliği yapıyor. İlçemiz Aşağıçinik Mahallesi'nde 680 dönümlük krizi üzerine yapım çalışmalarına başlanılan Lojistik Köy, 43 milyon 586 bin 795 euroya mal olacak. Bu yatırımın tamamlanması ile Tekkeköy bölgenin lojistik üssü haline gelecek' dedi.

TEKKEKÖY BÖLGENİN LOJİSTİK ÜSSÜ OLUYOR

Tekkeköy 8 bin 500 kişilik kapalı spor salonu, 19 Mayıs Stadyumu, Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Bilim ve Teknoloji Merkezi gibi devasa yatırımların yanında şimdi deLojistik Köy projesini sınırlarına kazandırdığını belirten Togar, 'Bu dev tesisler ilçenin çehresini değiştirirken aynı zamanda da büyük kitlelerin ilçeye gelmesine yol açıyor. Binlerce insanın ilçeye girmesi hareketliliğe ve ekonomik alanda bir kazanca dönüşecek. 10 Ekim 2016 tarihinde hafif raylı sisteminde ilçeye gelmesiyle bu hareketlilik daha da artacak. Samsun ile ulaşımı daha da kolay ve keyifli bir hal alacak' diye konuştu.

TEKKEKÖY'DE FAKÜLTE İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Ulusal ve uluslararası öneme sahip olan ve Tekkeköy'ü lojistik üs haline getirecek Lojiktik Köy'ün aynı zamanda ilçeye bir fakülte kurulması gerekliliğini de artırdığını vurgulayan Başkan Togar 'Lojistik Köy ile ilgili bir fakültenin kurulması bir birini tamamlayacak iki parçanın yarısı durumunda. Bu kadar büyük bir yatırımın olmazsa olmazı bize göre bir fakültedir. Bizler özellikle yapmış olduğumuz görüşmelerde, istişarelerde ve toplantılarda neden ilçemize bir fakülte kurulmasın sorusuna yanıt aradık. Yıllardır ilçemiz bir fakültenin kurulması için çok uğraş verdi. Artık tüm sivil toplum örgütleri, muhtarlar, 7'den 70'e tüm vatandaşlar topyekun fakülte kurulması için harekete geçti. Her türlü alt yapıya sahip ilçemize bir fakülte açılması için hiç bir engel kalmadı. Özellikle Lojistik Köy'ün ilçemizde yer alması lojistik ile ilgili bir fakülte kurulması ihtimalini kat kat arttırdı' şeklinde konuştu.

FAKÜLTENİN YURDU HAZIR

Başkan Togar şöyle konuştu: 'Yeni yapılan hizmet binamıza taşınmamız durumunda boşaltacağımız belediye hizmet binamızı yurt haline getireceğiz. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç binanın yurt olması için gerekli talimatları geçtiğimiz günlerde vermişti. Kredi Yurtlar Kurumu müdürü ve yetkilileri gerekli incelemeleri yaptı. Taşınmamız durumunda binamız atıl durumda kalmayacak 120 kişi kapasiteli öğrenci yurdu alacak. Aynı zamanda 120 öğrencinin ilçede konaklaması ve fakültenin kurulması ile öğrencilerin hareketliliği ilçeye ekonomik bir kazanç sağlayacak. Böylelikle ilçenin geliri de artacak.'

SIRADAKİ HABER
}