Attila Özdemiroğlu'na veda

İki yıldır akciğer kanseri tedavisi gören ünlü müzik adamı Attila Özdemiroğlu, bugün sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Attila Özdemiroğlu'na veda

Ölümü ile sanat dünyasını yasa boğan usta müzisyen Atilla Özdemiroğlu, yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle 2014 yılından bu yana çoklu organ yetmezliği tanısıyla tedavi görüyordu.

Dün sabah saatlerinde 73 yaşında hayata veda eden Attila Özdemiroğlu, bugün sevenlerinin gözyaşları ve alkışlar arasında toprağa verildi.

Şarkılarıyla 1970'li yıllara damgasını vuran ünlü müzisyen için ilk olarak Levent'teki Afet Yolal Camii'nde cenaze namazı kılındı. İkindi vakti kılınan cenaze namazında, ünlü müzik adamının eşi Hepgül Hepbir, kızı Yaprak Özdemiroğlu, yakınları, Zülfi Livaneli, Müjdat Gezen, yönetmen Safa Önal, Sezen Aksu, Selami Şahin, Cem Yılmaz gibi çok sayıda sanatçı dostları, siyaset ve basın camiasından çok sayıda sima yer aldı.

Attila Özdemiroğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu, alkışlar eşliğinde karanfiller atılarak cenaze aracına konuldu. Ünlü müzisyenin naaşı, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.


ATTİLA ÖZDEMİROĞLU KİMDİR?

Attila Özdemiroğlu, 5 Ocak 1943'te Ankara'da doğdu. 1.5 yaşındayken anne ve babası ayrıldı. Öz annesini 13 yaşındayken tanıdı. Öğretmen olan babası ve üvey annesi müziğe meraklıydı. O nedenle genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda (Ankara Atatürk Lisesi'nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. Mükemmel şekilde keman, flüt, trombon, çello, viola ve piyano çalmaya başlayacak olan Özdemiroğlu; 6 yaşında mandolinle müzik serüvenini başlattı. 12 yaşında profesyonel olarak keman çalmaya başlayıp ilk parasını kazandı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan,Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Sekiz yıl boyunca MESAM'ın başkanlığını da yapan Özdemiroğlu, 200'den fazla şarkı, 60 film müziği, 14 müzikal ve yaklaşık 3 bin reklam müziğine imza atmıştı.Yedi kez 'Altın Portakal Ödülü'nün sahibi olan Özdemiroğlu, evli ve dört çocuk babasıydı.EN ÇOK OKUNANLAR

19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

1 19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

2 Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

Dörtyolda trafik kazası 4 yaralı

3 Dörtyol'da trafik kazası: 4 yaralı

Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

4 Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

Çeşmede göçmenleri taşıyan bot battı 6 ölü

5 Çeşme'de göçmenleri taşıyan bot battı: 6 ölü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

6 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: 'Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığında çalışmalar gece de devam ediyor

7 Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığı'nda çalışmalar gece de devam ediyor


SIRADAKİ HABER