YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

ASIL ŞEHİTLERİMİZ HAKLARINI HELAL ETSİNLER…

Bizler evlerimizde rahat ortamlarda  mışıl tatlı tatlı uyurken kahraman  askerlerimiz  Tunceli’de operasyonda idiler. 11 Haziran 2019 günü PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada uzman çavuşlar Emre Üçkan ile Ökkeş Ede şehadet şerbeti içerek şehit oldular. 23 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emre Üçkan Kütahya’nın Simav ilçesindendi. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede ise Osmaniyeli idi. İki şehidimizde gecenin karanlığında hayallerini, umutlarını yarım bırakarak hakka yürüdüler. İki şehidimizin acı haberi memleketlerini yangın yerine çevirdi. Şehit Uzman Çavuş Ökkeş Ede’nin 12 Nisan’da nikâh kıydığı, düğün hazırlığında olduğu yüreğimizdeki şehit acısını bir kat daha artırdı. Bir kez daha yaşayarak gördük ki bu vatan için, bu bayrak için kahramanlarımızın ödediği bedel son derece ağır, son derece kutsal. Kadrini, kıymetini bilmeyen kim varsa, kanı kurusun, kalbi dursun. Gerçekten şehitlerimize çok borcumuz var. Bizler mışıl mışıl, tatlı tatlı uyurken o kahramanlar canlarını feda ettiler. Kolay mı candan vazgeçmek? Kolay mı anadan, babadan, yardan vazgeçmek?

Operasyona çıkmadan önce ağabeyi Oğuz Üçkan ile bir telefon görüşmesi yapan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emre Üçkan’ın “Bir daha görüşemeye biliriz. Hakkınızı helal edin “ dediğini duymak şimdi canımızı acıtıyor. Çünkü asıl hakkını helal etmesi gereken vatanımız, bayrağımız, kutsal değerlerimiz ve milletimiz için her şart altında canını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizdir. Gerçeğe gözümüzü kapatıp, kulaklarımızı tıkamayalım. Öyle ki bize asıl onlar yani şehitlerimiz haklarını helal etsinler. Bizler mışıl mışıl kuş tüyü yataklarımızda uyurken, bazen de yan gelip keyif çatarken isimlerini dahi bilmediğimiz, ana kuzusu kahraman vatan evlatları şehadet şerbeti içmiyorlar mı? Soruyorum hangimiz o iki kahraman şehidimizin isimlerini, şehadet haberleri kamuoyu ile paylaşılana kadar duyduk? Hangimiz onların yaşadıkları hayatları biliyoruz. Ama şunu biliyoruz ki onlar debdebeli bir hayat hiç sürmediler. Onlar için hayat hiç kolay olmadı. Tunceli'de PKK saldırısında şehit olan 2 asker son yolculuğuna memleketlerinde 12 Haziran 2019’da uğurlandı. Jandarma Uzman Çavuş Emre Üçkan Kütahya'da, Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede Osmaniye'de vatan toprağına gözyaşları arasında emanet edildi.2 anne, 2 baba daha büyük bir acıyla tanıştı. Hiç bir söz, sözün bittiği yerde onların acısını dindiremedi. Allah hiçbir annemize, hiçbir babamıza tarifsiz acılar yaşatmasın.

2 kahraman şehidimizi cennete uğurladığımızı biliyor olsak bile canımız çok yanıyor. Ateş düştüğü yeri yakmaya devam ediyor. Ateşin düştüğü yerde olmak kolay değil.  Bu yüzden içimizdeki isyan kabına hiç sığmıyor. Ama o hainleri, o katilleri sevindirmemek için dişimizi sıkmaya devam ediyoruz. Her zaman ki gibi bu şehit ateşinin tümden sönmesini istiyoruz. Bu son olsun demekten bıkmıyoruz. Güle güle kahraman vatan evlatları; güle güle Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emre Üçkan, güle güle Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede… Bu iki güzel insana güle güle demek bile canımızı acıtıyor. Oysaki biz o kahraman askerlerimizi cennete uğurluyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad ,mekanları cennet olsun. Şehitlerimizden helallik istiyoruz. Onlar bizim için hakka yürüyüp şehadete koştular. Bize haklarını helal etsinler… Başta şehitlerimizin acılı ailelerine olmak üzere Yüce Türk Milletine baş sağlığı ve sabır diliyorum.

HER BAYRAMIN DEĞİŞMEZ ZİYARETÇİLERİ ŞEHİT ANNELERİDİR...BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…27 YIL SONRA ŞEHİT BABASININ ŞEHİT OĞLU İLE İLK BAYRAMI ŞEHİDİN EVLİ YA DA BEKÂR OLMASI NEYİ DEĞİŞTİRİYOR?ÜSTEĞMEN EMRE KARGIN ÇAKI GİBİ ASKERDİ ŞEHİT DÜŞT܅MEHMETÇİK VAKFI VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞINDA ÖNEMLİ ADRESTUNCELİ'DE ÖLDÜRÜLEN İKİ YAVRUNUN SUÇU NEYDİ?GÜLE GÜLE GÜL YÜZLÜ ŞEHİT BİNBAŞIM4 KINALI KUZUMUZA MİNNETTARIZNİYE TRT'YE DEĞİL DE WASHİNGTON POST'A TEPKİ!Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Ali Yılmaz ERGEN
ÇOK ÖNEMLİ BİR HİBE
Ali Yılmaz ERGEN
Mustafa GENÇ
MÜSLÜMANLARDA MEŞRUİYET YA DA KİMLİK SIKINTISI!
Mustafa GENÇ
Alpaslan ÇEPNİ
KIYAMET Mİ KOPAR?
Alpaslan ÇEPNİ
Psk. Beste GÜNEYSU
Yoksa Bende Obsesif Miyim?
Psk Beste GÜNEYSU
Cesur CEYLAN
MAVİ
Cesur CEYLAN
Mustafa ÖZBALCI
ATATÜRK'Ü DOĞRU ANLAMAK VE ANLATMAK
Mustafa ÖZBALCI
Akın ÜNER
NE MUTSUZLUK, "TÜRKÜM" DİYEMEYENE
Akın ÜNER
Ayhan HAMLI
HER BAYRAMIN DEĞİŞMEZ ZİYARETÇİLERİ ŞEHİT ANNELERİDİR...
Ayhan HAMLI
Şakir DEMİRCİ
FINDIK HAYATTIR GEÇİMDİR... AŞKTIR
Şakir DEMİRCİ
Kenan ÖZTÜRK
Düşündüm Bu Bayramda
Kenan ÖZTÜRK
Serkan Eskalen
Sosyal Medyada Müşterilerinizi Mutlu Etmenin 5 Yolu
Serkan Eskalen
Prof. Dr. Osman DEMİR
KURBAN BEREKETİ
Prof Dr Osman DEMİR
Nagehan Yeşilyurt
FINDIK
Nagehan Yeşilyurt
Ergin KAHVECİ
ABARTARAK…
Ergin KAHVECİ
Prof. Dr. Yusuf DEMİR
Kurban Olayım…
Prof Dr Yusuf DEMİR
Av. Dr. Cengizhan HATİPOĞLU
KURBAN
Av Dr Cengizhan HATİPOĞLU
Hikmet KURADA
ATATÜRK VE DİN KONUSUNDAKİ GERÇEKLER
Hikmet KURADA
Psk. Beste Güneysu
Çocuklar için Oyunun Önemi
Psk Beste Güneysu
Nurullah Kızıldağ
KEYİF VEREN SAMSUNSPOR
Nurullah Kızıldağ
Ersin ERGE
DOLMA KALEM DERKEN
Ersin ERGE
Salim YILDIZ
Yılan hikayesi
Salim YILDIZ
Birol BİRCAN
5 Günün Getirdiği…
Birol BİRCAN
Doç. Dr. Yetkin BULUT
İNSAN İRADESİ
Doç Dr Yetkin BULUT
Metin ATLI
GÖZLER İRFAN BUZ’DA
Metin ATLI
İbrahim Sezen
SAMSUN, SENİ SANA ANLATAMAM Kİ !..
İbrahim Sezen
Selçuk KAYA
VEDA
Selçuk KAYA
Ömer PAMUK
TATİL VE KİTAP
Ömer PAMUK
İlker Mutlu
Veda Ederken
İlker Mutlu
Naci ALTUNCU
KAYIP GENÇLER
Naci ALTUNCU
Kıymet Ocak
PRATİK BİLGİLER
Kıymet Ocak
Tuğçe Gevşek
ORTAYA KARIŞIK
Tuğçe Gevşek
Kurtcan KURT
19 MAYIS'I ANLAMAK
Kurtcan KURT
Yılmaz Özbakır
İNFAK ve TOPLUMSAL FAYDA
Yılmaz Özbakır
Ender GÜR
ELDE VAR HÜZÜN
Ender GÜR
Kadir GÜRKAN
Nereden Baktığımız Önemli
Kadir GÜRKAN
Gül TURAN
ÇİN SEYAHATNAMESİ II
Gül TURAN
Hasan Cem KESKİN
BİZDE ÇOCUKTUK
Hasan Cem KESKİN
Kenan KAYIKÇI
BÜYÜK KAPTANLAR
Kenan KAYIKÇI
Fulya ZORLU
3-6 Yaş Arası İtiraz Problemi
Fulya ZORLU
Murat Sandıkçı
İNSAN YENİLİNCE TÜKENMEZ, PES EDİNCE TÜKENİR...
Murat Sandıkçı
Turgay SAAT
MADALYALAR SAMSUN'A
Turgay SAAT