Bu yıl sekizincisi düzenlenen “Sınıf Yönetimi ve Öğretimde İyi Örnekler Çalıştayı” nın kapanış töreni Eğitim Fakültesi E Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Handan Deveci, Çalıştay Moderatörü Prof. Dr. Turan Akman Erkılıç, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Baki Duy’un yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenciler katılım gösterdi.

Prof. Dr. Dinç: “Çalıştaylarımızın daha yüksek katılımla devam etmesini umuyorum”

“Sınıf Yönetimi ve Öğretimde İyi Örnekler Çalıştayı”nın öğrencilerin öğretmenlik hayatlarında çok faydalı olacağına değinen Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç konuşmasında ayrıca şunları söyledi: “Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz çalıştaylarımız umuyorum önümüzdeki yıllarda da daha etkili bir şekilde ve daha yüksek katılımla devam edecek. Kendini geliştirmeye açık ve öğretmenlik hayatlarında daha faydalı olmak için çabalayan değerli öğrencilerimizi çalıştayımızdaki emeklerinden dolayı kutluyorum.”

Prof. Dr. Duy: “Anadolu Üniversitesi öğrencilerine çok kıymetli fırsatlar sunuyor”

Eğitim Bilimleri Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Baki Duy, çalıştayın açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Eğitimde başarılı olmanın yanı sıra ders dışı etkinliklere katılmak da bir o kadar önemli. Bu açıdan Anadolu Üniversitesi, öğrencilerine bu çalıştaylar gibi çok kıymetli fırsatlar sunuyor. Konuları bir gruba anlatmak ve sınıfa hâkim olmak beceri isteyen bir durum. Bu kapsamda sınıf yönetimi becerisini kazanmak bu noktada büyük önem taşıyor. Çalıştaya katılan öğrencilerimizin sınıf yönetimi becerilerinin üç gün öncesine göre çok daha fazla geliştiğini tahmin ediyorum.”

Çalıştayın moderatörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Turan Akman Erkılıç ise konuşmasına çalıştaya katılım sağlayan öğrencilerin Eğitim Fakültesinin farklı bölümlerinden akademik başarılarına göre seçildiğini belirtti. Erkılıç konuşmasının devamında şunları aktardı:

“Öğretmenlik alanı üç temel alanın birleşimi ile oluşuyor. Öğretmenlik meslek becerilerini geliştirmeye yönelik olarak alan bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi ve genel kültür alanlarında öğretmen adaylarımızın gerekli bilgi, beceri ve tutumla donanımlı olmasını planlıyoruz. Çalıştaylarımızın içeriğini bu üçlüyü göz önünde bulundurarak hazırlıyoruz.”

Çalıştay kapanış töreni, çalıştayda yer alan Eğitim Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyelerine sertifikalarının takdim edilmesiyle sona erdi.