Türk Patent ve Marka Kurumunca Coğrafi işaretli ürün olarak tescillenen Ağrı Yaprak Döneri, Ağrı Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında öğrenciler için sofrada yerini aldı.

Ağrı GSB Yurtlarında öğrenciler için Ağrı’nın meşhur yaprak döneri akşam yemeği menüsüne eklendi.

Ağrı merkez Abdurrahim Arvasi Kız Öğrenci Yurdu, Ahmedi Hani Erkek Öğrenci Yurdu, Ümmü Eyyüb Kız Öğrenci Yurdu, İshak Paşa Erkek Öğrenci Yurdu ve Ağrı Kız Öğrenci Yurdunda özenle hazırlanan Ağrı yaprak döneri yurtlarda kalan öğrencilere servis edildi.

“Gençlerimize çok değer veriyoruz ve her daim yanlarındayız.”

Her fırsatta yurtlardaki gençlerle bir araya gelip, onlarla sohbet ederek fikirlerini dinleyen Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, yaptığı açıklamada: “Bugün gençlerimiz için çok kıymetli ustaların yıllardır sürdürdüğü gelenekle üretilen Ağrı yaprak dönerini akşam menüsünde hazır bulundurduk. Öğrenci kardeşlerimize afiyet olsun. Ağrı’da 8 yurdumuzda 6 bin 29 öğrencimize barınma ve beslenme yardımı imkânı sağlıyoruz. Ülkemizin hatta dünyanın değişik coğrafyalarından şehrimizi tercih eden gençler, kıymetli ailelerinin bizlere emaneti. Bizler de, her daim daha iyi şartlarda ve daha güzel olanaklarla gençlerimizi buluşturma gayretindeyiz. Bu kapsamda gençlerimizin ders saati dışında vakitlerinin büyük bir kısmını geçirdiği GSB Yurtlarımızı, bilimsel, kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetler düzenleyerek daha konforlu bir yaşam alanına çevirmeye çalışıyoruz. Ağrı’da kız ve erkek öğrenci yurtlarında yıl boyunca farklı etkinlikler gerçekleştireceğiz. Gençliğe, gençlerimize çok değer veriyoruz ve her daim yanlarındayız” dedi.

‘Tadı gerçekten de çok güzel’

Öğrencilerden Fatmanur Göktürk ise yurtlarda gençlere olan ilgiden dolayı yetkililere teşekkür ederek; “Ağrı dönerinin meşhur olduğunu duymuştum. Bugün de Ağrı GSB yurtlarında Ağrı dönerinin menüde olduğunu öğrenince arkadaşlarla birlikte yemek istedik. Tadı gerçekten de çok güzel. İl Müdürlüğümüze ve personellerine ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.