Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tarım Orman ve İnsan Konulu 13. Ulusal Fotoğraf Yarışması Sergisi, Kültür ve Kongre Merkezinde sanatseverlerle buluştu.

Serginin açılışına, Vali Yardımcısı Ahmet Raşit Orhan, Tarım ve Orman Bakanlığı Başmüfettişleri Dr. Ercüment Özdemir, Kemal Eren, Yasin Yavuz, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Hüseyinoğlu ve protokol üyeleri katıldı. Açılışta konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Hüseyinoğlu, tarımın önemine dikkati çekti.

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak ülke çapında ve farklı kategorilerde düzenlenen fotoğraf yarışmasına 2022 yılında 6635 civarında eser katılmış olup, bunlardan 120 tanesi sergilenmeye layık görülmüştür. Bu fotoğraf sergisi ile ülkemiz tarım kültürünün fotoğraflarla yaygınlaşması ve tarım kültürümüzün gelişiminde etkili olması beklenmektedir. Ülkemiz çok farklı özellikleri barındıran bir coğrafyaya sahip olması sebebiyle her bölgemizden fotoğraflar bulunmaktadır. Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasına 2022 yılında 1210 katılımcı 6635 eserle katılmıştır. Yarışmada 8 eser ödüle layık görülmüş ve ödüllendirilmiştir. Tarımla ilgili duyarlılığı geliştirmek amacıyla geleneksel hale getirilen yarışmanın en güzel fotoğrafları ülke genelinde sergilenmekte olup, İlimizde 28-30 Kasım 2023 tarihleri arasında 120 adedi halkımızın beğenisine sunulmuştur." denildi.