Aras Elektrik, pazar günü yapılacak olan yerel seçimler seçim öncesi, yaklaşık 2 milyon müşteriye hizmet verdiği sorumluluk bölgesinde gerekli bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

Aras Elektrik, 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçim öncesi tüm tedbirlerini aldı. Seçimden günler önce başlatılan hazırlıklar kapsamında bölge genelinde bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. İhtiyaç duyulan yerlere gerekli malzeme tedariki sağlarken; mevcut şebekenin tamamını elden geçirdi. Seçim günü bölgedeki elektrik şebekesinde herhangi bir sorun yaşanmaması adına tüm tedbirleri alan Şirket, seçime hazır.

Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, “31 Mart günü yapılacak seçime Aras Elektrik olarak hazırız. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığıyla gerekli iletişimi sağlayarak sorumluluk bölgemizde seçimlerin kesintisiz ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için tüm tedbirlerimizi aldık. İhtiyaç duyulması halinde her seçim kuruluna jeneratör ile elektrik enerjisi sağlayacak biçimde gerekli planlamaları yaptık. Bunun için mevcuttaki jeneratörlerin bakımları yapılarak kullanıma hazır hale getirilirken, ihtiyaç duyulan sayıda jeneratörün ise teminini sağladık. Genel aydınlatma tesislerimizin kontrol, bakım ve onarım çalışmalarını da tamamladık. Şebekelerimizin alternatif besleme hatlarını kontrol ederek; hepsini hazır hale getirdik. Saha ve nöbetçi ekiplerimizin sayısını artırarak tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkarttık. Ayrıca seçim günü hiçbir ilimizde planlı kesinti yapılmayacağını da özellikle belirtmek istiyorum. İnşallah ülkemiz adına sorunsuz, güzel bir seçim geçiririz.” dedi.

Akbaş: “Muhtemel bir arıza durumunda hızlı müdahale için merkez trafo ve hatlarımızın 24 saat izlendiği SCADA (Merkezi Uzaktan Kontrol ve Veri İzleme) sistemi ile uzaktan kontrol edeceğiz. Seçimden önce alınan tedbirler için her ilimizdeki yerel yönetimlerle irtibat halindeyiz. Ayrıca seçim günü 7/24 hizmet veren 444 7 850 numaralı Çözüm Merkezimiz üzerinden de gelecek talep ve şikâyetler anında ilgili yerdeki ekiplere iletilerek muhtemel sorunların çözümü anında sağlanacak.” ifadelerini kullandı.