Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları (GAHİB) Birliği Başkanı Zeynal Abidin Kaplan, bir mesaj yayımlayarak TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

GAHİB Başkanı Kaplan mesajında, "Millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir coşku ve gururla kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Birinci Dünya Savaşı sonrası milletimizin işgal kuvvetlerine karşı topyekun verdiği mücadelenin ardından kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile millet iradesi hakim kılınmış ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atılmıştır" ifadelerine yer verdi.

Gaziantep’te geleneksel yöntemlerle yapılan firik hasadı başladı Gaziantep’te geleneksel yöntemlerle yapılan firik hasadı başladı

TBMM’nin açılmasının gerek Milli Mücadelenin kazanılmasında gerekse de Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında büyük önemi bulunduğuna dikkat çeken Başkan Zeynal Abidin Kaplan, "Bizler millet olarak birlik ve beraberliğimizi korudukça üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur. Bu nedenle şartlar ne olursa olsun, şehrimizin, ülkemizin, bayrağımızın ve Cumhuriyetimizin kıymetini iyi bilelim. Ülkemizin daha da güçlenmesi ve milletimizin refahı için var gücümüzle çalışmaya devam edelim. Geçmişte yokluklar içerisinde Kurtuluş Savaşını kazandık ve Cumhuriyeti kurduk. Gelecekte de imkansızmış gibi görünen başarıları kazanacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 104. Kuruluş Yıl Dönümünde, tüm çocuklarımıza daha güçlü bir Türkiye, daha mutlu yarınlar bırakmak umuduyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha